Türkiye’nin en büyüğü

s831173 s246204İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan “Türkiye’nin en büyük tam otomatik katlı otoparkı”, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katıldığı bir törenle hizmete alındı. Başkan Aziz Kocaoğlu, İzmirlilerin yeni otoparkı 15 gün boyunca 3 saat süreyle ücretsiz olarak kullanabileceklerini müjdeledi.

Uyguladığı pek çok proje ile örnek olan İzmir, yine bir ilke imza atarak ülkenin en büyük tam otomatik katlı otoparkını İzmirliler ile buluşturdu. Türkiye’de tam otomatik bir otoparkı kente kazandıran ilk kamu kurumu olan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Alsancak Bölgesi’nin otopark sorununa çözüm olacak bu önemli yatırımı; CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Başkan yardımcıları, İzmir milletvekilleri, ilçe belediye başkanları ve davetlilerin katıldığı tören ile hizmete aldı.
Törende İzmir’in barış ve sevgi kenti olduğu vurgusu yapan CHP Lideri Kemal Kılıçdaorğlu, “İzmir’de yaşıyorsunuz, İzmirli olmak güzel şey. 81 ilden yurttaşımız var İzmir’de. Huzurun ve barışın kenti gibi İzmir. Anadolu’nun batıya açılan kapısı. İzmir bizim tarihimizde pek çok şeye ilk imzayı atan kenttir. Ulusal Kurtuluş Savaşının ilk kurşunu burada atılmıştır. İlk İktisat Kongresi burada toplanmıştır. Pek çok şey İzmirle ve İzmirliler ile başlamıştır. En büyük fuar merkezinin de yine İzmir’de temelini attık. İnşallah o da önümüzdeki süreç içinde hizmete girecek” diye konuştu.

Yaratıcı bir belediye başkanı
Kentli olmanın kente karşı sorumluluk hissetmek anlamına geldiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:
“Otomobil üretildiğinde herhalde hiç kimse ileride bir park sorunu çıkacak diye düşünmemiştir. Ama bugün bütün kentlerde bütün metropollerde üç aşağı beş yukarı en temel sorun olarak karşımıza çıkıyor. İzmir için var bu, İstanbul için de, Ankara için de ve pek çok kentte var. Ama yaratıcı bir belediye başkanı, sorumluluk hisseden bir belediye başkanı bu sorunu çözmeye çalışır. Belediye başkanımız Sayın Kocaoğlu gerçekten de pek çok önemli projeye imza attı. Her yerde örnek oldu. Ben hep şunu bu ülkeyi yöneten kişiye söylerim; ‘Bir belediye hizmeti nasıl verilmek isteniyor. Eğer senin belediye başkanların öğrenmek istiyorsa onları İzmir’e göndereceksin. Aziz Kocaoğlu’na göndereceksin’. Belediyede hizmet veriliyor ama kaça veriliyor? Halkın her kuruşunun hesabını halka veren bir belediye anlayışı olmak zorundadır. Eğer bunu yapabilirsek kaynakları yerinde kullanmış oluruz. Savurganca bir yapının içine girmemiş oluruz. Ramazan ayındayız. Hani bir söz var ya ‘kul hakkı var. Kul hakkı yemeyeceksin’ diye. Kul hakkı yiyenlerin iktidar olduğu bir ülkede o ülke iflah olmaz. Sorunun çözümü her kuruşun hesabını halka veren yönetimden geçer. Ben sayın başkana bu güzel tesisi açtığı için yürekten teşekkür ediyordum.”

Bir Cevap Yazın