Yeniden doğdular

s408184Hayvan tacirleri tarafından satılmak istenirken ele geçirilen 3 tilki ile yaralı ve yardıma muhtaç halde İzmir Doğal Yaşam Parkı’na getirilen 3 kerkenez, 3 kukumav ve 1 ishak kuşu, uzman personel tarafından iyileştirildikten sonra yeniden yaban hayatına bırakıldı. 2013 yılından bu yana parka getirilen yaralı 350 yaban hayvanı sağlığına kavuşturuldu.

Avrupa’nın sayılı hayvanat bahçeleri arasında gösterilen İzmir Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı, yaban hayatında yaralanan hayvanlar için de tedavi merkezi görevi görüyor. 2013 yılından itibaren yaralı olarak getirilen 350’nin üzerinde yaban hayvanını sağlığına kavuşturan Doğal Yaşam Parkı’nın son misafirleri 3 tilki ile 3 kerkenez, 3 kukumav ve 1 ishak kuşu oldu. İnternet üzerinden “kurt köpeği” olarak satılmak istenirken, alıcı kılığına giren Orman ve Su İşleri Bölge Müdürlüğü İzmir Şubesi ekipleri tarafından hayvan tacirlerinin elinden kurtarılan ve yaralı oldukları belirlenen 3 yavru tilki, Doğal Yaşam Parkı’na getirildi. Uzman personel tarafından tedavileri yapılan yavru tilkiler tekrar sağlıklarına kavuştuktan sonra yaban hayatına bırakıldı.
Yaralı ve yavru halde Doğal Yaşam Parkı’na getirilen 3 kerkenez, 3 kukumav ve 1 ishak kuşu da tedavilerinin ardından bırakıldıkları Yamanlar Dağı’ndan doğaya kanat çırptı.

Bir Cevap Yazın