KEMERLİ: KARŞIYAKA STADI YALI’YA YAPILACAK

Yerel seçimlerde AK Parti’den Karşıyaka Belediye Başkan adayı olan Harita Mühendisi Tanfer Kemerli, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ın KSK camiasının uzun yıllardır hayalini kurduğu stadın Karşıyaka Stadı’nınyerine yapılacağını açıkladı.
Yazılı basın bülteni ile açıklamasını duyuran Tanfer Kemerli, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ın Karşıyaka Yalı’da yapılacak stat için sarf ettiği (Çadır kurarım da o stadyumu Yalı’ya yaptırmam) sözlerini bir talihsizlik olarak nitelendirdiğini söyledi. Karşıyaka’nın yeni bir stadyuma ihtiyacının olduğunu, bu stadyumun da kulüp açısından tarihi ve sembolik bir öneme sahip olan Yalı’ya yapılacağını ifade eden Tanfer Kemerli, “Sayın Belediye Başkanı tek bir çadır değil çadır kampı da kursa o stadyum Yalı’ya yapılacak. Sayın Akpınar Karşıyaka’ya yeni geldi, Belediye Başkanı olduktan sonra camiayla tanıştı, o stadyumun KSK için önemini bilmez, ben kendisine anlatayım. Yalı’ya yapılacak olan Karşıyaka Stadyumu’nun ticari ünitelerinin kulübe devredilmesi ve kulübe gelir getirecek şekilde dizayn edilmesi kulüp için çok önemlidir. Stadyumun her türlü masrafı buradan kulübe yük olmadan karşılanacak. Ayrica yıllık 6 milyon lira da kulübe gelir sağlayacak. Dolayısıyla Karşıyaka için bu stadyum çok önemlidir” dedi.

Kaynak ve haberin devamı için tıklayın: http://www.karsiyakahaber.com/haber/kemerli-karsiyaka-stadi-yaliya-yapilacak/632/

Bir Cevap Yazın