KARŞIYAKALI ÇOCUKLARIN YAZ OKULU KEYFİ

Karsiyaka_8792 Karsiyaka_8742Yaz aylarının gelmesi ile birlikte çocuklara yönelik çalışmalarını hızlandıran Karşıyaka Belediyesi, yaz okullarının açılışını yaptı. Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Geleceği emanet edeceğimiz çocuklarımızın yeteneklerini sergilemeleri ve kendilerini geliştirmeleri için her türlü imkanı sunacağız” dedi.

YAKLAŞIK 7 BİN KATILIM
Yüzme, gitar, ebru, heykel, drama, satranç, resim, fotoğrafçılık, eğlenceli matematik, İngilizce, sinema, masa tenisi, uçak yapımı, piyano, bağlama ve diksiyon dallarında ücretsiz açılan yaz okullarına yaklaşık 7 bin çocuk kayıt yaptırdı. Yüzme kursları için Zübeyde Hanım ve Fikri Altay mahallelerinde portatif yüzme havuzları kuruldu. Bülent Ecevit Kültür Merkezi, İsmail Cem Kültür Merkezi ve Ahmet Priştina Kültür Merkezi’nde eğitim birimleri oluşturuldu.

HAVUZA ATLADILAR
Açılış töreni, Zübeyde Hanım Mahallesi’nde kurulan yüzme havuzlarının yanında yapıldı. Törene Meclis üyeleri, muhtarlar, çocuklar ve aileleri katıldı. Kurdele kesiminin ardından soluğu havuzda alan çocuklar, serin suya kendilerini bırakmanın keyfini yaşadı. Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar da çocukların coşkusuna ortak oldu. Öğrencilerle birlikte masa tenisi de oynayan Başkan Akpınar, yaz ayları boyunca etkinliklerin süreceğini belirtti.

“KENTİ ÇOCUKLARLA YÖNETECEĞİM”
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, geleceği çocuklara emanet ettiğini hatırlatan Başkan Akpınar “Göreve seçilirken, Karşıyakamızı çocuklarla yöneteceğimizi söylemiştim. Kentle ilgili tüm sorunları çözebiliriz ancak çocuklarımızın gelişimini kaçırırsak bunu telafi edemeyiz. Bu kenti çocuklarla birlikte yöneteceğim ve onlar için yaptığımız hizmetlere de devam edeceğiz” dedi.

Bir Cevap Yazın