EKREM BULGUN PARKI AÇILDI

Karsiyaka-IMG_8370 Karsiyaka-IMG_7859İlçenin en eski ve en köklü ailelerinin isimlerini ölümsüzleştirmek isteyen Karşıyaka Belediyesi, CHP eski il başkanlarından Ekrem Bulgun’u da unutmadı. İsmi Karşıyaka ile özdeşleşen Bulgun için düzenlenen park, törenle hizmete açıldı.

YOĞUN KATILIM

Yalı Mahallesi’nde yeniden düzenlenerek hizmete açılan Ekrem Bulgun Parkı’nın açılış törenine aile bireylerinin yanı sıra Milletvekili Oğuz Oyan, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atilla Sertel, eski milletvekili Hakkı Akalın, CHP eski il başkanları, parti yöneticileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

“O’NU TANIMAK BÜYÜK ŞANS”

İsmi Karşıyaka ile özdeşleşen kişi ve aileleri ölümsüzleştirmek istediklerini söyleyen Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Doğanın katledildiği bu süreçte park açmaya ve ağaç dikmeye devam edeceğiz. Karşıyaka ve CHP ile ismi bütünleşen, simge kişilerden biri olan Ekrem Bulgun adına bu parkı açmak mutluluk verici. Siyasette örnek insan bulmak zordur. O’nu tanıdığımız için şanslıyız. Vefa önemlidir ve vefa göstermeye devam edeceğiz” dedi.

“TEŞEKKÜRLER”

Bir asra yaklaşan hayatı boyunca Karşıyaka’dan kopmayan ve ismi ilçe ile bütünleşen Ekrem Bulgun ise “Parklar önemlidir. Halkımızın eli bu parktan hiç ayrılmasın. Çocuklarımız oynasın, gençlerimiz sohbet etsin, yetişkinlerimiz ağaçların gölgesinde dinlensin. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın