Aziz Kocaoğlu: Daha başlamamış bir uygulama karalanamaz

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 29 Haziran Pazartesi günü uygulamaya geçecek olan yeni ulaşım sisteminin daha başlamadan karalanmasının doğru olmadığını söyledi. Başkan Kocaoğlu, “Projede aksayan yerler varsa düzeltilir” mesajı verdi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yeni ulaşım planlaması ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’ndeki memur eylemleriyle ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Kent içindeki trafik sıkışıklığını engellemek için uzun süredir çalışma yaptıklarını söyleyen Başkan Aziz Kocaoğlu, 29 Haziran 2014 Pazartesi gününden itibaren yeni düzenlemenin İzmir’de hayata geçirileceğini söyledi.
Düzenleme aleyhinde propaganda başlatıldığını dile getiren Başkan Kocaoğlu, “‘Bu proje yaşamaz’ diyenler var. Bir karalama kampanyası devam ediyor. Projenin hesabını kitabını yaptık. Eğer uygulamada aksayan yerleri varsa değiştirilir, yenileriz, düzeltiriz. Ama aksayan yerleri yok da başkaları bu proje konusunda ‘olmasın, belediye geri adım atsın, belediye mahcup olsun, biz bu adama beceriksiz diyelim’ diye çıkarlarsa ona da İzmirli hemşehrilerimiz prim vermez” dedi.
Vatandaşlara çağrıda bulunan Başkan Aziz Kocaoğlu, “Daha başlamamış bir uygulamayı karalamak nasıl bir zihniyettir bunu hemşehrilerimizin takdirine sunuyorum. Lütfen bu projeyi engellemek isteyenlere, bu projenin önünü kesmek isteyenlere prim vermeyin. Bu projeyi sevin, sahiplenin. Bu uygulama hem vatandaşımızın hem İzmir’in hem de ülkemizin lehine bir uygulamadır” diye konuştu.
İzmir’de altyapı çalışmalarının tamamlandığını ve bu dönemin ‘kalkınma dönemi’ olduğunu vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Bu dönem İzmir’in ayağa kalkma, kalkınmada, bu kentte yaşayanların lokmasının büyümesinde şahlanma yılı olacak, bundan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Bir Cevap Yazın