Aziz Kocaoğlu, “Ben beceriksizim”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, projelerdeki gecikmelere yönelik eleştiriler hakkında, “Ben beceriksizim. Çünkü Türkiye şartlarına değil mevzuata göre ihale yapıyorum. Çünkü benim ağam, paşam, dayım yok! İş gecikiyor, çünkü müteahhidi seçemiyorum. İş gecikiyor ama herkesten yüzde 50, yarı yarıya ucuz yapıyorum. Hiçbir imar işinden bir kuruş teberru almamış bu belediye. Türkiye koşullarında bizim gibi çalışmak zor iş. Herkes ne demek istediğimi anlıyor” dedi.

Kenti 10 yıldır uyum ve barış içinde yönettiğini ifade eden Başkan Kocaoğlu, “Her tarafım dinleniyormuş, varsın dinlensin! Yeter ki, abdestim sağlam olsun! Zırhımız, güvenliğimiz, korumamız adaletimiz. Adaletimizden, eşit davranmaktan başka, dürüst olmaktan başka bir gücümüz yok. İstediğimiz saatte istediğimiz yere tek başımıza gidiyoruz” diye konuştu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Ticaret Odası Meclis toplantısında yaptığı konuşmada, iş dünyasına ve İzmirlilere yönelik önemli mesajlar verdi.

Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş’ın toplantının açılışında dile getirdiği, Oda’nın meslek komiteleri tarafından hazırlanan kentin sorunlarına ilişkin raporu mutlaka değerlendireceklerini dile getiren Başkan Kocaoğlu, hangi konuda ne tür çalışmalar yapılacağını yazılı olarak sunacaklarını söyledi.

Sırat’tan beter

Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, geçtiğimiz 10 yılın kentteki belediyecilik hizmetleri adına bir değerlendirmesini de yaptığı konuşmasında, dürüst ve uzlaşmacı bir anlayışı benimsediklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Üzerimize yakışan ve onurla taşıyacağımız ‘beceriksizlik’ kelimesinden ileriye gitmeyen söylemler bizim iftiharımız. Ben beceriksizim. Çünkü bana öğünmeyi öğretmediler. Tanıtım yapmak bana zül geliyor, ben beceriksizim. Benim yaptığım projeler gecikiyor. Niye gecikiyor biliyor musunuz? Ben Türkiye şartlarında ihale yapamıyorum. Mevzuata göre ihale yapıyorum. İş gecikiyor ama herkesten yüzde 50, yarı yarıya ucuz yapıyorum. İş gecikiyor, çünkü müteahhidi seçemiyorum. Türkiye’de bugünkü mevzuata harfi harfine uyarak çalışmak kadar zor bir şey yok. ‘Sırat Köprüsü’nden beter. Ama ben buna uymak zorundayım. Benim ağam, paşam, dayım yok! Böyle çalışmak zorundayım. Metroyu beş tane müteahhitle uğraşa uğraşa bitireceğim. Bende suç yok, müteahhit işini yaptığında aynı gün parasını alıyor. Müteahhide ‘sen git bu ihaleye giremezsin’ diyemezsin, namuslu olmak zorundasın. Her tarafım dinleniyormuş, varsın dinlensin. Yeter ki abdestim sağlam olsun.”

Bir Cevap Yazın