KARŞIYAKA’NIN YOLLARI ARTIK DAHA GÜVENLİ

karsiyaka bld (1) karsiyaka bld (3)Vatandaşların ve sürücülerin can güvenliğini korumak için harekete geçen Karşıyaka Belediyesi, kentin kritik noktalarındaki kavşak ve virajlarda düzenleme yapmak için düğmeye bastı. Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Trafik kazası riskini azaltmak, hem can hem de mal güvenliğini korumak için düzenlemeler yapacağız” dedi. Çalışmalar Büyükşehir Belediyesi ile ortak yürütülecek.

HEMEN BAŞLAYACAK
Yol ve kavşaklardan kaynaklı trafik kazalarını en aza indirmek, vatandaşların ve araç sürücülerinin de kaza riskini azaltmak için harekete geçen Karşıyaka Belediyesi, kentin en işlek noktalarında yer alan ve sık sık kaza tehlikesi yaşanan viraj ve kavşaklar için çalışma başlattı. Belirlenen noktalarda düzenleme yapılması için Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği sağlandı. Çalışmaların önümüzdeki günlerde başlayacağı ve kısa sürede tamamlanacağı belirtildi.

KAVŞAK VE VİRAJLAR YENİLENECEK
Proje kapsamında; Mustafa Kemal ve İnönü mahallelerinin çevre yolu bağlantı noktasında ve Örnekköy’deki belediye şantiyesi ile tenis kortları arasında döner kavşak yapılacak. İnönü Mahallesi’ni Anadolu Caddesi’ne bağlayacak kestirme yolun açılabilmesi için de kamulaştırma çalışması başlatılacak. Dudayev Bulvarı’nda, Mavişehir Spor Salonu ve Bilim Müzesi önünde yer alan keskin virajda trafik işaretleri artırılacak.

EKSİKLERİ TAMAMLAYACAĞIZ
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Bazı kavşak ve virajlarda sorunlar yaşanıyor. Trafik kazalarını önlemek, vatandaşların ve sürücülerin can güvenliğini de korumak amacıyla, tespit ettiğimiz yerlerde düzenlemeler yapacağız. Vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda –Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği içinde- bu konudaki eksiklerimizi tamamlayacağız” dedi.

Bir Cevap Yazın