ÇOCUKLAR BU YAZ ÇOK EĞLENECEK

Karsiyaka-IMG_0455 Karsiyaka-IMG_0338Okulların kapanmasıyla çocuklara yönelik spor ve eğlence faaliyetlerini artıran Karşıyaka Belediyesi’nde, yaz okulları için kayıtlar başladı. Çocuklar yaz ayları boyunca başta futbol, basketbol, yüzme, fotoğrafçılık ve satranç olmak üzere 19 farklı branşta kursa katılabilecek. Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar “Çocuklarımıza hem eğlenceli hem de spor dolu bir yaz yaşatmak istiyoruz” dedi.

19 FARKLI BRANŞTA KURS
Karşıyaka Belediyesi’nin çocuklara yönelik açacağı yaz okulu kursları için, 20 Haziran’a kadar kayıtlar devam edecek. 7 – 13 yaş grubundaki çocuklar; resim, ebru, İngilizce, heykel, drama, fotoğrafçılık, yüzme, eğlenceli matematik, sinema, piyano, voleybol, basketbol, temel jimnastik ve futbol kursu alacak. 9- 13 yaş grubundaki çocuklar ise gitar, bağlama, satranç, masa tenisi ve uçak yapımı kurslarına katılabilecek. Voleybol, basketbol, temel jimnastik ve futbol dışındaki tüm kurslar ücretsiz olacak. Kurslar için gerekli malzemeler, Karşıyaka Belediyesi tarafından temin edilecek. Aileler, çocuklarını birden fazla kursa kayıt yaptırabilecek.

SON TARİH 20 HAZİRAN
Başvurular, 20 Haziran Cuma gününe kadar Karşıyaka Belediyesi Kültür Müdürlüğü, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, İsmail Cem Kültür Merkezi, Bülent Ecevit Kültür Merkezi ve Ahmet Piriştina Kültür Merkezi’ne yapılabilecek. Dersler ise bu üç kültür merkezi ve KARGEM salonlarında gerçekleştirilecek. Yüzme dersleri için de Zübeyde Hanım Mahallesi ve Fikri Altay Mahallesi’nde havuz kurulacak. Basketbol, voleybol ve temel jimnastik kursları Mavişehir Spor Salonu’nda; futbol kursu ise Hasan Türker Futbol Sahası’nda yapılacak. İki ay sürecek Yaz Okulu’nda dersler, her biri alanında uzman eğitmenler tarafından verilecek. Organizasyona bu yıl binden fazla çocuğun katılması bekleniyor.

“ÇOCUKLAR BİZİM GELECEĞİMİZ”
Yaz ayları boyunca, çocukların sosyal ve zihinsel gelişimlerine destek olmak adına hizmetlerini sürdüreceklerini ifade eden Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Karşıyaka’da 7’de 77’ye herkese spor yaptırmak ve sosyal aktivitelere dahil etmek istiyoruz. Yaz okullarımız bunun için bir fırsat. Yaz okullarımızda, çocuklarımızın alacağı eğitim, farklı spor ve sanat dallarıyla tanışma imkanları bulabilmesi çok önemli. Yaz Okulumuz bu anlamda Karşıyakalı çocuklarımız için kaçırılmaması gereken bir fırsat. Herkesi, istediği bir yaz kursuna kayıt olmaya bekliyoruz” dedi.

Bir Cevap Yazın