120 yıllık özlem

s884688270 hektarlık Kadifekale-Agora-Kemeraltı tarihi aksını yeniden ayağa kaldırabilmek için peşpeşe önemli hamleler yapan İzmir Büyükşehir Belediyesi, “İzmirTarih” adını verdiği projede üniversitelerden de tam destek aldı. Rektörlerle bir araya gelen Başkan Kocaoğlu, “1895 yılında çekilen İzmir fotoğrafına dönmek istiyoruz. Eylül ayından itibaren çalışmalarımıza hız vereceğiz” diye konuştu.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kentlilerin tarihle ilişkisini güçlendirmek amacıyla başlatılan ‘İzmirTarih’ projesi kapsamında, üniversite rektörleri ve temsilcileriyle bir araya geldi.
Hazırlanan stratejik plan doğrultusunda daha önce İzmir iş dünyasının önde gelen isimleri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, akademisyenler ve şehir plancılarından oluşan kanaat önderleriyle buluşan Başkan Kocaoğlu, İzmirTarih Projesi’ni bu kez Tarihi Asansör’de Ege Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Candeğer Yılmaz, İzmir Ekonomi Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Oğuz Esen, Gediz Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Seyfullah Çevik, Şifa Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yusuf Erdoğan, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Dekan Yardımcısı Yard.Doç.Dr. Koray Velibeyoğlu, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç.Dr. Salih Yılmaz, İzmir Üniversitesi Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Başkanı Yrd.Doç.Dr. Özlem Atalan, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Danışmanları Prof.Dr. İlhan Tekeli ve Bülent Tanık, Mimar Tevfik Tozkoparan, Tarihi Kemeraltı İnşaat Yatırım Tic. A.Ş. (TARKEM) Başkan Vekili Uğur Yüce ve TARKEM Genel Müdürü Sibel Ersin’un hazır bulunduğu toplantıda anlattı.
Büyükşehir Belediyesi Tarihsel Çevre ve Kültür Varlıkları Şube Müdürü Gökhan Kutlu’nun projeye ilişkin yaptığı sunumun ardından bir konuşma yapan Başkan Kocaoğlu, projenin üniversiteler ve üniversite gençliğinin katkılarıyla güçleneceğini söyledi.

Bir Cevap Yazın