Çiğli Zabıtasından Fırınlara Gece Denetimi

Cigli-Zabitasindan-Firinlara-Çiğli Belediyesi zabıta ekipleri ilçede faaliyet gösteren fırınlar ile ve unlu mamul üreten iş yerlerine gece yarısı denetimi yaptı. Gıda üreten işyerleri genel temizlik, gramaj ve ruhsat kontrolünden geçirildi.

Çiğli Belediyesi zabıta ekipleri halk sağlığı açısından öncelik taşıyan gıda işyerlerini sıkı denetliyor. Belediye ekipleri bu kapsamda fırın ve unlu mamul üreten işyerlerine, üretimin yapıldığı gece yarısı saatlerinde denetim yaptı. Yönetmelikler çerçevesinde denetimleri gerçekleştiren zabıta ekipleri denetimlerini genel temizlik, ürün gramajı ve ruhsat üzerinden gerçekleştirdi. Denetimlerinin yapıldığı iş yerlerinde, kurallara uymadığı tespit edilen işletmelere ceza ve ihtar verildi. Denetimlerde ruhsata aykırı ekmek çıkaran 5 iş yerine ceza kesilirken, sağlıksız koşullarda çalışan 2 iş yerine de ihtar çekildi.

BAŞKAN ARSLAN: “ÖNCE VATANDAŞIMIZIN SAĞLIĞI VE HUZURU”

Gıda üreten ve satan esnaflara yönelik denetimlerini aralıksız sürdürdüklerini ifade eden Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, “Genel hijyen ugulamalarını yerine getirmeyen, gramaj ve ruhsat kontrolünden geçememiş işletmelere yönelik denetimlerimizi sıklaştırdık. Çeşitli iş kollarında faaliyet gösteren iş yerlerinin vatandaşımızın sağlığını düşünmesi bizim için her şeyden önemlidir. Görevimizi en iyi şekilde yapma gayretindeyiz. Biz ne kadar iyi yaparsak halkımızda o kadar güvenli ve huzurlu yaşam sürer” dedi.

Bir Cevap Yazın