KARŞIYAKA’DA MUHTARLAR MASASI KURULDU 

Karsiyaka-1111Vatandaşlardan gelen şikayetleri dikkate alarak, sorunların en kısa sürede çözülmesi için çalışan Karşıyaka Belediyesi, Muhtarlar Masası birimini kurdu. Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar “Mahallelerdeki eksikleri tek tek tespit edeceğiz. Gelen şikayetleri de anında çözüme kavuşturacağız” dedi.

EKSİKLER TESPİT EDİLECEK

Muhtarlar Masası, vatandaşlardan gelen şikayetlerin daha hızlı ve etkin şekilde çözülmesini sağlayacak. Karşıyakalılar, mahallelerinde tespit ettikleri sorunları muhtara bildirecek. Muhtarlar da Muhtarlar Masası’na iletecek. Sorunun çözümü için, konu ilgili müdürlüklere aktarılacak ve en kısa sürede vatandaşlara geri bildirimde bulunulacak. Sorunun çözümü belediye ile ilgili değilse, ilgili kurumlara yönlendirme yapılacak.

KESİNTİSİZ İLETİŞİM

Mahallelerde tespit edilen sorunlar, günlük ve haftalık olarak Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ile paylaşılacak. Vatandaşlar direkt olarak ya da Sivil Toplum Kuruluşları aracılığıyla da 399 40 13 ya da 399 40 14 numaralı telefonlardan Muhtarlar Masası’na ulaşacak. Birim sorumluları da hafta boyunca muhtarlar ile bir araya gelerek mahallelerdeki eksikleri tespit ederek, çözüm için proje geliştirecek.

SORUNLAR KISA SÜREDE ÇÖZÜLECEK

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Vatandaşlardan gelen şikayetleri en kısa sürede çözmek için Muhtarlar Masası’nı kurduk. Bundan sonra vatandaşlar, mahallelerinde gördükleri eksikleri muhtarlara bildirecek, muhtarlar da Muhtarlar Masası’na iletecek. İlgili müdürlükler, bu sorunları çözüme kavuşturacak. Hem vatandaşımız mutlu olacak hem de muhtarlar 7/ 24 belediyeden bir muhatap bulmuş olacak” dedi.

 

Bir Cevap Yazın