BOSTANLISPOR AMERİKAN FUTBOLU’NDA 1. LİGE ÇIKTI

Bostanlıspor başarılarına bir yenisini daha ekledi ve Amerikan Futbolu takımı 2. Ligde yenilmeden şampiyon olarak 1. Lige yükseldi…
Türkiye Amerikan Futbolu 2. Ligi’nde grup birincisi olarak play off maçı oynamayı hak kazanan yeşil kırmızılı ekip, Sakarya Üniversitesi SK ile Sakarya Üniversitesi BESYO Futbol Sahasında karşılaştı. Bostanlıspor Amerikan Futbolu takımı, büyük bir çekişmenin yaşandığı karşılaşmada rakibini 14-8 yenerek şampiyon ve namağlup olarak Türkiye Amerikan Futbolu (Korumalı Futbol) 1. Ligi’ne yükseldi.
Bostanlıspor’un basketbol bölgesel ligden, 3. Ligine çıkması, 2. Lig kapısından dönmesi, bayan ragbide Türkiye Şampiyonluğunun yenilmeden ve rekorlarla İzmir’e taşınmasının ardından Amerikan Futbolu 2. Ligindeki şampiyonluk camiada büyük sevinç yaşattı.
Bostanlıspor başkanı Avni Erboy, “sualtı ragbisi, softbol, beyzbol ile başlayan ve basketbolla devam ederek, bayan ragbi ve şimdi de Amerikan Futbolunda peşpeşe gelen başarılar bizleri mutlu etmeye devam ediyor. Karşıyakalıların, Bostanlı esnafının, İzmir Büyükşehir ve Karşıyaka Belediyesinin destekleriyle başarımız daha da artarak devam edecek” dedi.
Erboy 2013/2014 sezonunda futbol, basketbol, beyzbol, softbol, ragbi, Amerikan Futbolu, sualtı ragbisinde hedefledikleri başarıyı yakaladıklarını sözlerine ekleyerek, sözlerini şöyle tamamladı:
“Bostanlıspor olarak, tesis sorunumuzu çözdüğümüz an, Karşıyaka’nın KSK’ye sporcu yetiştiren en büyük alt yapı özelliğini de elde edeceğiz. İzmir’de yapılmayan sporlarda da büyük ses getirmeye devam edeceğiz. Asla hiçbir kulübe rakip değil, aksine destek, alt yapı, gerekirse de pilot takımları olacağız.”

Bir Cevap Yazın