Yeni gemilerin ismini siz koyun!

s887038Çakabey’den sonra İzmir’in ikinci yeni gemisi Dokuz Eylül de Yalova’da denize indirilerek test sürüşlerine başladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi, 13 yeni geminin ismini belirlemek için internet üzerinden anket başlattı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin deniz ulaşımının geliştirilmesi amacıyla sipariş verdiği 15 yeni yolcu gemisinden ilki olan “Çakabey” seferlerine başladı. Şimdi sıra ikinci yolcu gemisi olan ve adını İzmir’in kurtuluş gününden alan “Dokuz Eylül” de.  Yalova’da suya indirilen “Dokuz Eylül” muayene testlerinin bitmesiyle birlikte önümüzdeki günlerde kente gelerek seferlere başlayacak.
Savunma, havacılık ve uzay teknolojisinde kullanılan karbon kompozit malzeme ile üretilen ve bu özelliği ile dünyada yapılan ‘en büyük yolcu gemileri’ olma özelliğini taşıyan İzmir’in yeni gemilerinden her biri 3 ayda bir kente gelecek.

Yeni gemilerin isimlerini siz belirleyin
İlk ikisinin ismi “Çakabey” ve “Dokuz Eylül” olan İzmir’in yeni gemilerinden geriye kalan 13’ünün ismi İzmirlilerin önerileri doğrultusunda belirlenecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin resmi web sitesi “www.izmir.bel.tr” adresinde oluşturulan anket bölümünden isim önerilerini online olarak girilebilecek. Sisteme girilen isim önerileri alfabetik sırayla listelenecek. Ziyaretçiler, daha önce sisteme kaydedilmiş isim önerilerine yine aynı bölümden oy verilebilecek. Anket sonucunda en çok oyu alan isimler 13 adet yolcu gemisine verilecek. Önümüzdeki günlerde Büyükşehir Belediyesi’nin resmi Facebook hesabı “www.facebook.com/izmirbuyuksehirbel” üzerinden de isim önerileri girilebilecek.

Bir Cevap Yazın