TESİSLERDE “EŞİTLİK” DÖNEMİ

karsiyaka-IMG_8711Sosyal belediyecilik anlayışını Karşıyaka’nın her sokağına yaymak isteyen ve ‘herkese eşit’ hizmet parolasıyla yola çıkan Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, en büyük revizyonu, belediyenin sosyal tesislerinde gerçekleştirdi. Her gün binlerce vatandaşı ağırlayan kafe ve restoranlardaki farklı fiyat uygulamalarını kaldıran Akpınar, indirim kartları döneminin de bittiğini açıkladı. Başkan Akpınar “Sosyal statüsü ne olursa olsun, tesislerimizden herkes eşit olarak yararlanacak” dedi.

DAHA ÇOK KİŞİ GELECEK
Sosyal belediyecilik anlayışını tüm Karşıyaka’da uygulamak için yola çıktıklarını söyleyen Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, mali disiplini sağlamak ve vatandaşların, sosyal tesislerden eşit imkanlarda yararlanmasının önünü açmak için böyle bir uygulama başlattıklarını söyledi. Akpınar “Belediye şirketimiz Kent A.Ş tarafından işletilen kafe ve restoranlar halkımızındır. Herkesin eşit hizmet almasını ve eşit ücret ödemesini sağlamak ise bizim görevimizdir. İndirim kartlarının belirli kişilere verilmesinin doğru olmadığını düşündük. Bunun yerine, sosyal belediyeciliğin bir gereği olarak, tüm tesislerde genel bir indirim yapacağız” dedi.

MECLİS ÜYELERİNDEN ÖRNEK KARAR
Sosyal tesisler için düzenleme kararı alan Başkan Akpınar’a meclis üyeleri de destek verdi. Akpınar, CHP’li meclis üyelerinin, Grup Toplantısı’nda, “Meclis üyelerine uygulanan indirim de kaldırılsın” önerisini getirdiğini, bu adımın kendisini mutlu ettiğini söyledi.

FİYATLAR GERİYE ÇEKİLDİ
Karşıyaka Belediyesi’nin Mayıs ayı meclis toplantısında ayrıca, cenaze aracı ve ambulansların, metropol sınırları dışında kullanımına yönelik ücretlendirme tarifesi de yenilendi. Kent sınırları dışında, 1,20 TL olan kilometre fiyatı, 0,50’ye düşürüldü.

 

Bir Cevap Yazın