Deniz sevdalılarına özel

s235183İzmir Büyükşehir Belediyesi, deniz sevdalılarını bir araya getiriyor. Serbest dalış ve zıpkınla balıkavı meraklıları ile deniz arkeolojisine ilgi duyanlar, 10 Mayıs günü İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde buluşacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi İzmir Akdeniz Akademisi “Tarih ve Kültür” söyleşilerinde deniz sevdalılarını buluşturuyor. Serbest dalış ve zıpkınla balıkavı meraklıları İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde düzenlenecek seminerde konunun uzmanlarından yüz yüze bilgi alma ve deneyimlerini paylaşma şansı bulacak.
Deniz sevdalılarının ücretsiz takip edebileceği etkinlik, 10 Mayıs Cumartesi günü, saat 12.00’de İzmir Gençlik ve Spor Kulübü Sualtı Branşı’nın “Serbest Dalış ve Zıpkınla Balıkavı” söyleşisiyle başlayacak. Milli takım sporcularının ve konunun önde gelen isimlerinin katılacağı seminerde, serbest dalışın incelikleri ve teknikleri, sualtı zıpkınla balık avcılığı, dalışta kulak – burun – boğaz hastalıkları, sığ su bayılması, doğru malzeme seçimi, rekora hazırlık gibi konular ele alınacak. Ayrıca Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından arama – kurtarma konusunda bilgiler verilecek. Seminere, Gökhan Şenses, Koray Demirel, Nail Sevingel, Oğuz Aydın, Dr. Ümit Filiz, Dr. Gökalp Özşişeci, Jack Boeno ve Derya Can konuşmacı olarak katılacak.
Seminerin ardından 360 Derece Tarih Araştırmaları Derneği kurucularından Osman Erkurt, “Deniz arkeolojisi üzerine deneysel projeler”ini anlatacak. Saat 17.00’de başlayacak söyleşide deniz tarihi İzmirlilerle paylaşılacak.

Bir Cevap Yazın