BUGÜN GÜNLERDEN, “İYİ NİYETLİ BİR GÜN”

İyiNiyetliBirGunVokalde Can Baydar, gitarda Erdem Başer, davulda Eren Çilalioğlu ve basgitarda Gökçe Balaban’dan oluşan GECE, yaklaşık iki yıl aranın ardından Mayıs ayı içinde raflardaki yerini alacak olan “İyi Niyetli Bir Gün” albümünün hazırlıklarını tamamladı.

2011 yılında yayımladıkları “GECE” ile Türk rock müziğinde kemik bir dinleyici kitlesi edinen ekip, ilk klipleri “Yanımda Kal” ile yeni albümü aylar öncesinden müjdelemişti. Albüm çıkışından hemen önce dijital satış platformları ve müzik kanallları aracılığıyla “Derbeder” klibini paylaşan GECE, müzikseverlerden tam not aldı.

Albümün prodüktörlüğünü ve düzenlemelerini Efe Bahadır ile birlikte üstlenen GECE, Babajım ve İstanbul Marşandiz stüdyolarında Volkan Gürkan (kayıt) ve Arzu Alsan (vokal ve yaylı kayıt) ile birlikte kaydettikleri “İyi Niyetli Bir Gün”ün miks aşamasında Jon Gray, Murat Bulut ve Efe Bahadır’la; mastering aşamasında ise Jay Franco, Tom Coyne ve Pieter Snapper ile birlikte çalıştı.

Kapak ve kartonet tasarımı Pelin Kırca’ya ait olan albümdeki eserler ise şu şekilde sıralanıyor:

· Sebebim Yok

· Derbeder

· Biri Var

· İyileşmiyor

· Zamanın Ruhu

· Yanımda Kal

· Ay Ay Ay

· Nilüfer

· Güller

· Uyandım

· Döngü Kapanır

· Bomonti Sokakları

iTunes
https://itunes.apple.com/tr/album/iyi-niyetli-bir-gun/id865963610

Deezer
http://www.deezer.com/album/7727848

Spotify
https://play.spotify.com/album/03F98O6rqq2Eie8kZzcCFX?play=true&utm_source=open.spotify.com&utm_medium=open

Turkcell Müzik
http://turkcellmuzik.turkcell.com.tr/#!/album/–/iyi-niyetli-bir-gun/eS9ESEVtR2NqbitwelFTZG9oV1Bmdz09/–/sarkilar/derbeder/957650371/simdi-cal

Bir Cevap Yazın