En renkli festival başladı

s872419 s96613417. Bayındır Çiçek Festivali, coşkulu bir törenle başladı. Festivalde konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Türkiye Cumhuriyeti’nde ilk defa sözleşmeli üretim modelini uygulamak gibi ulvi bir görev bize nasip olduğu için kendimizi mutlu hissediyoruz” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ve Bayındır Belediyesi’nin organizasyonuyla gerçekleştirilen 17. Bayındır Çiçek Festivali coşkulu bir katılımla başladı.

Festivalin ev sahipleri İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve Bayındır Belediye Başkanı Dr. Ufuk Sesli’nin yanı sıra İzmir milletvekilleri Alaattin Yüksel, Prof. Dr. Hülya Güven ve Mustafa Moroğlu, Bayındır Kaymakamı Mehmet Makas, CHP İl Başkanı Ali Engin, ilçe belediye başkanları, meclis üyeleri, belediye bürokratları ve Büyükşehir Belediyesi’nin sözleşmeli üretim yaptığı kooperatiflerin başkanları da, ilçe halkının festival coşkusuna katıldı.

Festival, Menderes Bulvarı’ndan itibaren tören alanına kadar devam eden kortej yürüyüşü ile başladı. Festival stantlarını ziyaret ederek tören alanına ulaşan Başkan Kocaoğlu ve davetliler, vatandaşlar tarafından çiçekler ve bayraklarla karşılandı. Yörenin en önemli geçim kaynaklarından olan ve bölgede markalaşan çiçekçiliğin kutlandığı festival, 4 Mayıs Pazar günü sona erecek. Festival boyunca İzmir Büyükşehir Belediyesi de kendi standında vatandaşlarla buluşacak.

Bir Cevap Yazın