“5 YILDIZLI” PİKNİK ALANI AÇILDI

IMG_8413Karşıyaka Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ve ‘5 yıldızlı piknik alanı’ olarak ünlenen Yamanlar Piknik ve Mesire Alanı hizmete açıldı. İçinde; üretici satış alanlarından, organik ürün standına, restoran ve kafeteryadan, çadır alanlarına kadar pek çok donanımı barındıran piknik alanının, Karşıyaka’nın turizmine katkı sağlayacağını söyleyen Belediye Başkanı Akpınar “Merkeze birkaç dakika uzaklıkta, Türkiye’de eşine az rastlanır bir piknik tesisini hizmete açtık. Eline sepetini alan tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz” dedi.

BU TESİSTE YOK YOK
Karşıyaka’nın doğayla buluşma noktası olan Yamanlar Dağı’nda piknik keyfi artık ‘5 yıldızlı’ bir konfora ulaştı. Karşıyaka Belediyesi’nin, bir kısmını Milli Emlak’tan, bir kısmını da Orman Bölge Müdürlüğü’nden kiraladığı alan üzerinde yapımını tamamladığı Yamanlar Piknik ve Mesire Alanı, hafta sonundan itibaren hizmete alındı. Tesis, Karagöl yolunun üçüncü kilometresinde, 18 dönüm alan üzerine hazırlandı. Alan üzerinde; arıtma tesisi, Yamanlar Köyü’ndeki üreticilerin satış yapabileceği 7 adet organik ürün standı, kasap, restoran, kafeterya, çadır alanı, sabit mangallar, çeşmeler, umumi tuvaletler, yangın dolapları, revir, otopark ve kır bahçesi oluşturuldu.

“SEPETİNİ AL, GEL”
Karşıyaka’yı turizm merkezi yapmak için yola çıktıklarını söyleyen Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Karşıyaka, ilçe merkezine sadece birkaç dakika uzaklıkta, ormanın içinde, eşsiz bir piknik ve mesire alanına kavuştu. Tesis içinde bulunan donanım ve farklı birimler, diğer il ve ilçelere örnek olacak düzeyde. Yamanlar Piknik Alanı’nın, ilçe turizmine katkı sunacağını ve kısa sürede cazibe merkezi olacağını düşünüyorum. Eline sepetini alan tüm hemşerilerimi, pikniğe davet ediyorum” dedi.

Bir Cevap Yazın