4 bin çocuk İzmir’de tiyatroyla buluştu

2008 yılından bu yana çocuklara çevre bilinci ve doğa sevgisi aşılayan Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu’nun “La Fonten Orman Mahkemesinde” adlı oyunu, İzmir’de dört hafta sonu boyunca toplam 4000 kişiye ulaşarak İzmirli miniklerin yüzünü güldürdü. Bosch Ev Aletleri Pazarlama Müdürü Neylan Süer, İzmir’de tiyatronun karşılaştığı yoğun ilgiden çok memnun oldukları söyledi.

Bosch Ev Aletleri, doğa dostu teknolojilerle çevreyi korurken, tiyatronun eğlendirirken öğreten gücünden yararlanarak gelecek nesilleri bilinçlendirip, geleceği korumaya yönelik bir adım atıyor. Çevreye duyarlı nesiller yetiştirilmesine katkıda bulunmak misyonuyla 87 binden fazla çocuğa ulaşan ve Türkiye’nin her köşesine gitmeyi hedefleyen Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, tam dört hafta sonu boyunca yapılan temsillerle, binlerce İzmirli minik tiyatroseverle buluştu.

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu’nun “La Fonten Orman Mahkemesinde” adlı oyunu, 8 – 9 Mart’ta İzmir Atatürk Kültür Merkezi Gürdal Tosun Sahnesi’nde, 22 – 23 Mart’ta İzmir Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi Prof. Dr. Abdullah Kızılırmak Salonu’nda, 19 – 20 Nisan’da Güzelyalı Kültür Merkezi’nde, 26 – 27 Nisan’da ise Akçiçek Eşrefpaşa Kültür Merkezi’nde sahnelendi.

İzmir’de toplam izleyici sayısı 4000

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu ile, İzmir’de toplam 4000 kişiye ulaşmaktan duydukları memnuniyeti dile getiren Bosch Ev Aletleri Pazarlama Müdürü Neylan Süer, “Sahnelere ilk kez 2008 yılında merhaba diyen ve içinde bulunduğumuz altıncı yılında, bugüne kadar 87 binin üzerinde çocuğumuza çevre bilinci ve doğa sevgisi aşılayan Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu ile “La Fonten Orman Mahkemesinde” oyunumuzu, dört hafta sonu boyunca, toplam 8 temsille İzmirli miniklere ulaştırdık. 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nü de güzel ilimiz İzmir’de kutladık. Turnemizin İzmir ayağında 4000 kişiye ulaştık. Toplamda 13 ilde ücretsiz olarak sergilenecek olan oyunumuzu, neredeyse Türkiye’nin her köşesinde 10 binlerce çocuğumuzla buluşturuyor olmaktan gurur duyuyoruz.” dedi.

Ücretsiz olarak 13 ili geziyor, on binlere ulaşıyor

Antalya, Akşehir, Burdur, Marmaris, Bodrum, Denizli, Aydın, Uşak, Manisa ve İzmir’i gezen Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu’nun bir sonraki durağı ise Kütahya. Kütahya’nın ardından Çanakkaleli miniklerle buluşacak olan oyun, sezon kapanışını Balıkesir’de yapıyor. Böylece turne kapsamında, tüm illerde ücretsiz olarak sahnelendiği Eylül 2013 – Haziran 2014 sezonu boyunca toplamda 13 il gezmiş, toplam 19 hafta sonu ve 80 temsil ile on binlerce çocuk ve ailesine ulaşmış olacak.

Bir Cevap Yazın