Adını “umut” koydular

s268018 s292954Büyükşehir’in Sağlıklı Yaş Alma Merkezi’ne katılan kursiyerler, “Umut Korosu” adını verdikleri bir topluluk oluşturdu. Koronun AASSM konserindeki en büyük sürpriz ise Türkegül Kocaoğlu’nun sahne almasıydı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin örnek projelerinden Sağlıklı Yaş Alma Merkezi, yine farklı bir etkinliğe daha imza attı. Merkezdeki Türk Sanat Müziği kursuna katılanlardan oluşturulan koro, ilkbahar konseriyle dinleyenleri adeta büyüledi.
Sağlıklı Yaş Alma Merkezi’nin “Umut Korosu” adı verilen müzik topluluğunun Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde (AASSM) düzenlenen konserini, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun eşi dr. Türkegül Kocaoğlu da izledi. Şef Betül Er ve koristlere çiçeklerle teşekkür eden Türkegül Kocaoğlu, “İzmir gibi yaşanılası bir kentte ileri yaşın önemi daha iyi anlaşılıyor. Sağlıklı yaş almak için yapılan en önemli etkinliklerden biri müziktir, çünkü müzik ruhun gıdasıdır. Büyükşehir Belediyesi Sağlıklı Yaş Alma Merkezi’nin fikir annesi olmaktan bugün bir kez daha gurur duydum. Koromuzla iftihar ediyorum. Diliyorum ki, bu tür mekanlar kentimizin her ilçesinde açılsın ve daha çok yaşlıya ulaşılsın” dedi.
Konserde bir sürpriz de yapan Dr. Kocaoğlu, Amir Ateş’in bestesi olan “Bir kızıl goncaya benzer dudağın” adlı şarkıyı seslendirirken, performansıyla katılımcılardan büyük alkış aldı.

Bir Cevap Yazın