FİKRET KAR HAYATINI KAYBETTİ

fikretkar (1)CHP Gaziemir Belediye Başkan Aday Adayı ve Adkar Şirketler Grubu ve Radyo Pause Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Kar hayatını kaybetti.

Yerel seçim sürecinde Gaziemir’de Cumhuriyet Halk Partisi’nden belediye başkan aday adayı olan İşadamı Fikret Kar geçirdiği kalp krizi sonucu 54 yaşında hayatını kaybetti. Kar, bugün (Çarşamba) ikindi namazına müteakiben Gaziemir Merkez Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından aile kabristanlığına defnedilecek.

KİMDİR?

Fikret Kar, 1 Kasım 1960 yılında, İzmir Gaziemir’de doğdu. Ailesi, Bulgaristan’ın Filibe iline bağlı, Tımraş kasabasından 1918 yılında göçerek İzmir’e ve Gaziemir’e yerleşti. İlk ve orta öğretimini Gaziemir’de bitiren Kar, liseyi Bulgaristan Kırcaali Lisesi’nde, üniversite eğitimini ise Filibe Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde aldı.

Kar, 1978 yılına kadar ailesiyle birlikte, Seydiköy’de çiftçilik yaptı. Daha sonra nakliye alanında çalışmaya başladı. 1980 yılında Kütahya’da askerliğini yaptıktan sonra; İnşaat sektörüne girerek, malzeme satışına başladı. Yine Gaziemir’de, perakende ve toptan olarak yürüttüğü işinin yelpazesini zaman içinde genişleterek Bulgaristan’da Burgaz ve Sofya’da yapılanarak, inşaat sektörüyle birlikte hayvancılık alanında da girişimler başlattı. 2008 yılından sonra demir çelik sektöründe de faaliyet göstermeye başladı. Gaziemir Atıf Bey ve Çay Mahallleri’nde ve Menderes’te yüzlerce kişiye konut kazandıran bir kooperatif hayata geçirdi. Daha sonra merkezi Gaziemir’de olan ve üç yıldır, tüm bölgeye ve internet üzerinden ülke geneline ve Avrupa’ya yayın yapan Radyo Pause’u kurdu. Kar ayrıca 2011 ve 2012 yıllarında Altay Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Gaziemir Seydiköy’lüler Derneği ve Pomaklar Derneği’nin aktif üyesi olan Kar, İZTO(İzmir Ticaret Odası) üyeliği, Gaziemir Atatürkçü Düşünce Derneği, Gaziemir İşadamları Derneği, (BALGÖÇ) Balkan göçmenleri Derneği, Gaziemir Avcılar ve Atıcılar derneği üyesiydi.

Bir Cevap Yazın