“ ETKİNLİKLER DAHA DA ARTACAK”

IMG_4856 IMG_8443Karşıyaka Belediyesi Opera ve Tiyatro Sahnesi sezonun 4. Konserine çıkan Borusan Quartet, Beethoven dörtlüklerinin son konserini gerçekleştirdi. Konseri, eşi Zehra Akpınar ile birlikte izleyen Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, sanatçılara teşekkür edip etkinliklerin artacağı müjdesini verdi. Sanat etkinliklerini sokaklara taşıyacaklarını belirten Akpınar “ Karşıyaka kültür- sanatın merkezi olacak. Ülkemizin en büyük opera binası Karşıyaka’ya yapılacak. Yeni salonlarda daha çok sanatseveri ağırlayabileceğiz. Ancak etkinliklerimizin bir kısmını da sokaklara, meydanlara taşımaya kararlıyız. Daha çok Karşıyakalı bu etkinliklerden yararlanabilecek” dedi.

Borusan Quartet grubu üyelerine teşekkür belgesi veren Başkan Akpınar,  Karşıyakalı müzikseverlere verdikleri güzel konserler için teşekkür etti.

“Karşıyaka’da Beethoven Sezonu” kapsamında ünlü bestecinin dörtlüklerini yorumlayan sanatçılar ayakta alkışlandı. Sezon boyunca aynı kapsamda dördüncü konserini veren 1. Kemanda Esen Kıvrak, 2. Kemanda Olgun Kızılay, viyolada Efdal Altun ve viyolonselde Çağ Erçağ’dan oluşan Borusan Quartet,  Karşıyaka’da kendilerine gösteriler ilgiye teşekkür ederek “ Bu mekanların çoğalmasını arzu ediyoruz” dedi.

Prof. Dr. Gürer Aykal öncülüğünde 2005 yılında kurulan Borusan Quartet, Karşıyaka Opera’daki son konserlerinde dünyaca ünlü besteci olan Beethoven’in Quartet No 6 Op. 18/6 ve Quartet No 10 Op. 74 ile Quartet 13 Op. 130 yorumladı. Konser sonrası sanatçıları ayakta alkışlayan sanatseverler, unutulmaz bir gece yaşadıklarını belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.

Bir Cevap Yazın