MARMARİS; SALSA’LARLA SALLANDI, ÇAÇA’LARLA BAYILDI, TANGO’LARLA AYILDI

aRASICAK 1Muzaffer Cellek / Araştırmacı yazar

Marmaris, rengarenk kostümler içinde, çılınca dans eden çiftlerin arenası haline geldi ve salsa’larala, çaça ça’larla Marmaris sallandı, Marmarisliler dansa doyamadı. Bir kısım halk da dans kurslarına topluca katılarak günlerini gün eylediler.

Marmaris, ilkleri başlatan, öncelikli güzelliklere imza atan bir beldemiz. Yörede festivallere imza atmakla ünlü bu turistik şehrimizde, Belediye, uzak diyarlardan gelen müsabıklarla bir olurken, halkına güzel ve doyurucu gün yaşatmada, lider bir beldemiz.

Taa Muharrem Elgin zamanından bu yana aynı görenekle, festivalin hudutları genişletilerek, uluslar arası boyutlar kazandırılarak ortaya konan eğlenceler ve müsabakalar, şehre ayrıca renk katmakta ve ününü, içte ve dışta daha da katlamakta.

Başka kentlerimiz, ünümüzü nasıl artırırız yerine, çareyi turizm haftalarında arayan, basmakalıp metotlarla gününü gün olarak geç irebeldelerin, Marmaris ve İzmir gibi yerlerin daha çok esin kaynağı olması lazım geldiği de bir hakikat.

19 -20 Nisan tarihlerinde başladı ev sahipliği Marmaris’in. Türkiye Dans Sporları Federasyonu ile Marmaris Belediyesi el ele vererek harikalar yaratarak. Ortaya konan muhteşem tabloya parmak ısırttılar.

Düşünün bir kere. 500 dansçı SALSA dans yarışmasına katıldı. İki gün boyunca dansçılar, çeşitli kategorilerde renkli kostümler içinde, kıvrak dansları ile hem göz doldurdular, hem gönülleri doldurarak hoş eylediler.

Dans Federasyonu Başkanı Tolga Han Çinkitaş: “ 2006 yılında birkaç sporcu ile başladık. Şimdi 10 bin kişi olduk. Binden fazla da eğitmenimiz ve hakemimiz var” diyerek Marmaris Belediyesi katkılarından dolayı teşekkür ederiz dedi. Dereceye girenlere de madalyaları verildi. Ve Marmaris, bu dans festivali ile bir kere daha renklenmiş oldu.

Bir Cevap Yazın