İzmir’deki 23 Nisan coşkusu 2 gün sürecek

s666812s858503İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yarın Gündoğdu Meydanı’nda düzenleyeceği şenlikte konserler, jonglör gösterisi, yüz boyama, kareoke yarışması, illüzyon gösterisi ve alev üfleyen adam etkinlikleri yer alırken, miniklere pop-corn, parmak şeker ve macun ikram edilecek. Kent Konseyi Çocuk Meclisi ise bayramı Perşembe günü Bayraklı’daki Ekrem Akurgal Yaşam Parkı’nda düzenlenecek “Çocuk Festivali” ile kutlayacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kentte coşku yaratacak. Büyükşehir Belediyesi’nin 23 Nisan Çarşamba günü Gündoğdu Meydanı’nda düzenleyeceği şenlik 15.00’da başlayacak. Ayrıca Kent Konseyi Çocuk Meclisi de 24 Nisan Perşembe günü Bayraklı’daki Ord. Prof. Dr. Ekrem Akurgal Yaşam Parkı’nda “Çocuk Festivali” düzenleyecek.
Saat 10.00’da Kent Konseyi Çocuk Meclisi Başkanı Erenay Umay Çınar, Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği Başkanı Dr. Canan Arıtman ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Gönül Kaya’nın açılış konuşmaları ile başlayacak festival, kukla, jimnastik, tiyatro, folklör gösterileri ve müzik dinletileri ile devam edecek. Saat 13.30 ile 15.30 arasında maske, kum boyama, resim, karikatür, ebru, seramik, taş boyama ve kukla yapımı atölyeleri olacak. Saat 15.30 ile 17.00 arasında sokak oyunları oynanacak ve festival, gökyüzüne balonların uçurulması ile sona erecek.
Bayraklı Ord. Prof. Dr. Ekrem Akurgal Yaşam Parkı’na ulaşım için saat 09.00’da Buca Belediyesi önünden, İkiçeşmelik Tansaş önünden, Karşıyaka sahili Anıt önünden, Çiğli- Evka-2 Çocuk Kütüphanesi (Çekev Önü), Bornova Metro ile Altındağ EÇEV’den araç kaldırılacak.

Gündoğdu’da bayram var
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 23 Nisan’da Gündoğdu Meydanı’nda düzenleyeceği şenlikte meydana özel oyun parkurları kurulacak. Konserlerin yanı sıra jonglör gösterisi, yüz boyama, kareoke yarışması, illüzyon gösterisi ve alev üfleyen adam etkinliklerinin yer aldığı şenlikte pop-corn, parmak şeker ve macun ikramı yapılacak.

Doğal Yaşam jesti
Büyükşehir Belediyesi’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sürprizleri sadece Gündoğdu Meydanı’ndaki şenlikle sınırlı değil. Bu hafta İzmir Doğal Yaşam Parkı’nı ziyaret eden çocuklardan giriş ücreti alınmayacak.

Bir Cevap Yazın