Hayat Yolculuğunda Arkana Bakma!

Arkana Bakma_+ûn KpkBugüne kadar verdiği onlarca eğitim ve seminer ile üniversite öğrencilerinin ve profesyonellerin kariyer yolculuklarına rehberlik eden Bay Kariyer-Alper Kul, “Arkana Bakma, O Tarafa Gitmiyorsun” isimli ilk kitabıyla da okurlara ulaşıyor. Strateji ve Kariyer Danışmanı Alper Kul, gençlere ve profesyonellere iş hayatında başarılı olmanın sırlarını aktarıyor.

“Kaliteli ve keyif veren bir iş bulmak dünyanın en zor işidir.” diyen Alper Kul, Arkana Bakma, O Tarafa Gitmiyorsun’u bir “kariyer, hayat ve iş dünyası perspektifi kitabı” olarak tanımlıyor. Alper Kul’un bugüne kadarki deneyimlerini de yansıttığı kitabı okuyanlar, insan ve iş hayatının acımasız gerçekleri ve doğruları ile tanışacak. Kitap, kariyer yolculuğunun başında olanlar için bir rehber niteliği taşırken, hedefleri doğrultusunda ilerleyenler de kariyerlerini yeniden gözden geçirecekler.

Çalışma hayatında çok “mutsuz” insan olduğuna dikkat çeken Alper Kul, sanılanın aksine kariyer hedeflerine ulaşamamış insanların yanı sıra kariyerinin zirvesindeki çalışanların da mutsuz olduğunu söylüyor. Yazara göre, gerçekten mutlu olabilmenin ise tek bir yolu var: Değer yaratmak. Bu değeri, bir şirketin genel müdürü olarak da yaratabilirsiniz, o şirkette çalışan bir uzman olarak da. Bunun için de meslek seçerken Alper Kul’un kitabında yer alan ilkeleri uygulamak önem taşıyor.

Kaliteli iş hayatına sahip olmanın ipuçları, profesyonelleşmenin gerekli şartları, zaman yönetimi, sosyal zeka sistemi gibi iş hayatına önemli katkıları olacak bilgiler kitabın sayfalarında yer alıyor. Geleceğin trend sektörlerini yakından tanımak ise gençlere iş hayatına bir sıfır önde başlama avantajı sağlayacak. Doğru CV yazmanın püf noktaları, iş başvurularında karşılaşılan zorlukları aşmanın yolları da gençlerin çok işine yarayacak. Arkana Bakma, O Tarafa Gitmiyorsun’da bir diğer önemli başlık ise; hedef sahibi olmak ile hedef bilinci arasındaki fark.

Kitapta gösterilen yolu izleyenler, stratejik planlamayla cesaretini kullanarak iş hayatında başarının keyfini çıkarıp, kariyer ile felsefeyi bir arada kullanarak rakiplerine fark yaratacak. Gerçek profesyonellerin başarı sırları, farklı sektörlerden kariyerinin zirvesindeki isimler de yine gençlere örnek olacak nitelikte. Kitapta en önemli yer teşkil eden isimlerden biri, Alper Kul’un bir dünya profesyoneli olarak nitelendirdiği “Coca Cola Company Başkanı Muhtar Kent.” Zincirleri kıran bir yönetici olan Muhtar Kent, bütün dünya profesyonelleri arasında yönetim ve insanlarla ilişkiler konusunda çok başarılı olmuş bir isim. Alper Kul, hakkında bugüne kadar ciddi bir araştırma ya da makale yazılmamasını kayıp olarak gördüğü Muhtar Kent’i kitabına taşıyan ilk isim olmaktan mutluluk duyuyor.

Bir Cevap Yazın