17 dereye “güvenlik şeridi” geliyor

s71464İzmir Büyükşehir Belediyesi, kent içindeki 17 dereye 1 milyon liralık yatırımla 12.2 kilometrelik korkuluk takıyor.

Geçtiğimiz yıl Menemen, Seferihisar, Foça, Balçova, Urla, Bornova, Karabağlar, Konak, Bayraklı, Karşıyaka ilçelerindeki derelerin kenarlarına 34 kilometrelik korkuluk yaparak güvenli hale getiren İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu çalışmalarını sürdürüyor. Araçlar ve özellikle çocuklar için tehlike arz eden dere kenarları, bu çalışmalar kapsamında güvenli hale getiriliyor.
İZSU Genel Müdürlüğü, son olarak derelere korkuluk imalatı için ihaleye çıktı. 1 milyon 18 bin liralık yatırım kapsamında derelere yaklaşık 12.2 kilometre uzunluğunda korkuluk takılıyor. Çalışmalar Eylül ayında tamamlanacak.
Çalışmalar kapsamında Narlıdere, Aliağa, Buca, Karşıyaka, Karabağlar, Çiğli, Kemalpaşa, Bornova, Bayraklı, Konak ve Urla’daki 17 dere boyunca korkuluk imalatları yapılacak.
İZSU Genel Müdürlüğü yetkilileri, dere kenarlarına öncelikle derenin durumuna göre ortalama 50 santimetrelik duvar ördüklerini ve üzerine 1 metre yüksekliğinde demir korkuluk takarak dereleri güvenli hale getirdiklerini belirtti.

Bir Cevap Yazın