Buzda İzmir fırtınası esti

s220632Artistik Buz Pateni Spor Toto Federasyon Kupası ve Senkronize Türkiye Şampiyonası’nda fırtına gibi esen İzmir Büyükşehir Belediyesi, 1 kupa ve 15 madalya ile zirveye çıktı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılan Aşık Veysel Rekreasyon Alanı Buz Sporları Salonu, Türkiye Buz Pateni Federasyonu tarafından düzenlenen Senkronize Türkiye Şampiyonası ve Artistik Buz Pateni Spor Toto Federasyon Kupası’na ev sahipliği yaptı. İzmir Büyükşehir Belediyesi sporcuları, Buz Pateni, Artistik Buz Pateni ve Senkronize kategorilerinde madalyaları toplayarak zirveye çıktı. Buz Pateni Teşvik Şampiyonası’nda İzmir Büyükşehir Belediyesi sporcuları, 5 altın, 3 gümüş ve 1 bronz madalya kazandı. 8 kategoride yapılan yarışmalarda Efe Kızık, Ezgi Güler, John Turan Karaca, Efe Çetiz, Elifsu Erol altın madalya, Berkant Akgül, Ezgi Güler, Kumsal Belin gümüş madalya, Lara Aksoy ise bronz madalya kazandı.
Artistik Buz Pateni Türkiye Şampiyonası’nda da zirveyi bırakmayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, sporcuları 2 altın, 2 gümüş ve 1 bronz madalyanın sahibi oldu. Elifsu Erol ve Engin Ali Artan altın madalya alırken, Sıla Sağdıç ve Sinem Kuyucu gümüş, Azra Terlemez de bronz madalya kazandı. İzmirli sporcuların fırtına gibi estiği şampiyonada İzmir Büyükşehir Belediyesi Senkronize Takımı ise Junior kategorisinde altın madalyanın sahibi oldu.
14 kulübün katıldığı şampiyonada 244 puan toplayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Artistik Buz Pateni Türkiye Kulüpler Şampiyonu oldu. Mavi-beyazlılar, şampiyonluk kupasını İzmir Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Spor Daire Başkanı Hilmiye Çarıkçı’dan aldı. Kupa ve madalyalarla dolu bir turnuvadan ayrıldıklarını belirten İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Genel Sekreteri Bekir Kerem Ünal, “Şampiyonada başarıyla ayrılan tüm sporcu ve antrenörlerimize teşekkür ediyoruz. İzmir’de tek olan Buz Sporları Salonu’nda bu sezon çok büyük başarıların altına imza attık. Avrupa’da ve Türkiye’de yarışmalardan madalyalarla döndük. Gelecekte çok daha iyi başarıların altına imza atacağız” dedi.

Bir Cevap Yazın