MAZBATASINI BABASINA GÖTÜRECEK

IMG_8688 IMG_8692Yerel seçimlerde yüzde 71 oy oranıyla rekor kırarak Karşıyaka Belediye Başkanı seçilen Hüseyin Mutlu Akpınar, geçtiğimiz günlerde yaşamını yitiren eski Ereğli Belediye Başkanı, babası Kenan Akpınar’ı da unutmadı. Başkanlık sevincini babasıyla paylaşmak isteyen Akpınar, mazbatasını da yanına alarak, babasının Ereğli’deki mezarını ziyaret etme kararı aldı.

Seçimlerin ardından mazbatasını alarak resmen göreve başlayan Karşıyaka Belediye Başkanı Akpınar, bu mutluluğunu babası ile paylaşacak. İki dönem CHP’den Ereğli Belediye Başkanlığı yapan ve geçtiğimiz günlerde yaşamını yitiren, babasının mezarını annesi Sebahat Akpınar ile birlikte ziyaret edecek olan Başkan Akpınar, mazbatasını da yanında götürecek. Akpınar, 5 Nisan Cumartesi günü, saat 10.00’da, Ereğli 500 Evler Mezarlığı’nda gerçekleşecek olan kabir ziyareti sonrası, aynı gün akşam saatlerinde yeniden İzmir’e dönecek.

Akpınar, “Karşıyaka’da, halkın büyük çoğunluğunun oyunu alarak başkan seçilmek benim için gurur verici. Hayatım boyunca hem yerel yöneticilik anlayışını, hem fikirlerini, hem de ideolojisini örnek aldığım babamın da bu mutlu güne tanık olmasını çok isterdim ancak olmadı. Yaşadığım onuru mutlaka izlediğini ve hissettiğini düşünüyorum. O benim yanıma gelemedi ancak ben, annemle birlikte babamın mezarını ziyaret edeceğim. Mazbatamı da yanıma alacağım ve mutluluğumuzu paylaşacağız. Yöneticilik yapacağım süreçte de babama verdiğim sözleri tutacağım. Halktan ve adaletten kopmayacağım” dedi.

Bir Cevap Yazın