Benim Özsüt Pastam Yarışması’nda Finale Kalanlar Belli Oldu

Frenk Uzumlu Lavanta - Nil Inci Ozel Barok- Ahmet Budak

 

Türkiye’nin Pastacısı Özsüt’ün, 5 yıldır düzenlediği ‘Benim Özsüt Pastam’ yarışmasında finale kalarak jüri karşısında ter dökecek isimler belli oldu.

Benim Özsüt Pastam yarışmasına Türkiye’nin dört bir yanından toplam 1000’e yakın tarif başvurdu. Özsüt pasta ustaları tarafından değerlendirilen bu tarifler arasından sadece 10 kişi finale kaldı. 12 Nisan’da gerçekleştirilecek finalde yarışmacılar Gülhan Kara, Elif Korkmazel, Jess Molho, Esra Düzdağ, Devletşah Özcan ve Özsüt Genel Müdürü Yıldırım Çullu ve Özsüt Pasta Şefi’nin oluşturduğu bir jüri karşısında yarışacak.

Benim Özsüt Pastam yarışmasında finale kalan isimler ise; Yaz Yağmuru isimli pastası ile Canan Tanrıöver, Tatlı Ferahlık isimli pastası ile Hatice Yıldırım, Yaz Güneşim isimli pastası ile Hülya Kayalar, Frenk Üzümlü Lavanta isimli pastası ile Nil İnci Özel, Mangolu Çikolata Rüyası isimli pastası ile Tuba Özgüler Özçakmak, Kavun Kokulum isimli pastası ile Hacer Merve Gürler, Rüyacı Vişne isimli pastası ile Yeliz Hincal, Safranlı Ananaslı Pasta ile Gülşen Topaloğlu, Barok isimli pastası ile Ahmet Budak ve Mürverin Böğürtlen Rüyası isimli pastası ile Nurşen Şensoy oldu.

Philips’in ürün sponsoru olduğu Benim Özsüt Pastam yarışmasının sonunda birinci olan tarif Özsüt 2014 Yaz Menüsü’nde yerini alırken, tarif sahibi 7 bin 500 Türk Lirası’nın sahibi olacak. İkinci pastanın sahibi 5 bin Türk Lirası, üçüncü ise 2 bin 500 Türk Lirası ile ödüllendirilecek.

Bir Cevap Yazın