İZSU’dan “mobil” hamle

s78311Su faturalarında “cepten” ödeme dönemi
İZSU Genel Müdürlüğü, su faturalarının cep telefonları aracılığıyla ödenebileceği yeni bir sistem başlattı. Vatandaşlar ayrıca, bu uygulama sayesinde arızaların ve şikayetlerinin fotoğraflarını çekerek ilgili birimlere ulaştırabilecek.

Görme engelli vatandaşlar için internet sitesini sesli hale getiren, mobil internet sitesi ile internet bağlantısı olan tüm cep telefonlarından ilgili bilgilere ulaşmayı kolaylaştıran İZSU Genel Müdürlüğü, yeni bir hizmete daha imza attı. İzmirliler’e daha hızlı ve çağdaş hizmet sunmak amacıyla Iphone cep telefonları ile su faturası ödeme kolaylığı getirildi. AppStore üzerinden ücretsiz uygulamayı telefonlarına indirecek olan kullanıcılar, 3D güvenlik sistemi dahilinde su faturalarını ödeyebilecek; ödenmemiş faturalarının bilgisine ulaşabilecek. İZSU Iphone uygulaması sayesinde İzmirliler, arıza bildirimi, şikayet ve önerilerini fotoğraf ve harita koordinatı bilgisi ekleyerek ilgili birimlere kolaylıkla ulaştırabilecek.

Faturalara cep telefonundan itiraz edilebilecek
Bu sistem sayesinde vatandaşlar, kendi bölgelerindeki planlı veya arıza kaynaklı su kesintilerini öğrenebilecek. Arıza bildirimlerinin takibini yapacak, ayrıca itiraz formunu kullanarak hatalı okuma, sayaç arızası, yüksek fatura gibi nedenlerden dolayı İZSU Genel Müdürlüğü birimlerine gitmeden itirazda bulunabilecek. Ayrıca ‘Yeni Su Aboneliği’, ‘İsim Değişikliği’, ‘Abone Tip Değişikliği’, ‘İlişik Kesme’, ‘Abonelik Dondurma’, ‘Abonelik Dondurma İşlemini Erken Kaldırma’, ‘Çok Sayaçtan Tek Sayaca Geçiş İşlemi’, ‘Tek Sayaçtan Çok Sayaca Geçiş İşlemi’ gibi konularda İZSU Genel Müdürlüğü’ne telefon açmadan bilgi sahibi olabilecek. İZSU Genel Müdürlüğü’nün şube, vezne adres ve telefonlarına ulaşabilecek olan kullanıcılar, tek tuş ile telefon araması yapabilecek, haritadan İZSU birimlerinin konumunu öğrenip yol tarifi alabilecek. Barajların doluluk oranı, su yüksekliği, hacmi gibi bilgiler de İZSU Iphone uygulaması sayesinde görüntülenecek. İZSU Genel Müdürlüğü yetkilileri, Android işletim sistemi ile çalışan telefonlar için de çalışmaların devam ettiğini, kısa bir süre sonra kullanıma sunulacağı bildirdi.

Bir Cevap Yazın