3. YAVRU TAY İÇİN İSİM ARANIYOR

IMG_4571Karşıyaka Belediyesi’nin ödüllü projelerinden biri olan Tay Park’ın sevimli pony ailesi genişlemeye devam ediyor. Anne Karamel ve baba Çikolata’nın Karşıyaka ve Kordelya ismi verilen iki yavrusunun ardından, üçüncüsü de geçtiğimiz günlerde dünyaya gözlerini açtı. Sevimli yavrunun ismi ise, yine Karşıyakalılar koyacak.

Karşıyaka Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü veterinerleri kontrolünde dünyaya gelen minik tay, kısa sürede ayağa kalkıp koşmaya başladı. Gün içerisinde belli saatlerde padokta anne babasıyla oynamasına izin verilen tay, ilk günden itibaren çocukların da gözdesi oldu. Dünyaya gözlerini açalı henüz birkaç gün olan dişi tay için Tay Park’ta isim öneri sandığı oluşturuldu.

Parkın ziyaretçilerinden isim önermelerini isteyen Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, “Farklı bir konseptte hizmete sunduğumuz Tay Park ilk günden bu yana büyük ilgi görüyor. Örnek uygulama olarak ödüller alan parkımızdaki atlarımız da çocukların hayvanlarla kaynaşmasını sağlıyor. Parkımızdaki hayvanların sayısı da her yıl artıyor. Yeni yavrumuza da çok iyi bakılıyor. Kardeşleri gibi onun adını da Karşıyakalı hemşerilerimizin koymasını istedik” dedi.

Bir Cevap Yazın