İzmir’de tiyatro cuşkusu devam ediyor

LaFonten (2)Çocuklara çevre bilinci ve doğa sevgisi aşılayan Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu’nun İzmir’li çocuklarla ve aileleriyle buluşmaları devam ediyor… Atatürk Kültür Merkezi’nde oynanan temsillerden sonra tiyatronun ikinci durağı 22 – 23 Mart tarihlerinde İzmir Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi olacak. Cumartesi ve Pazar 12.00 ve 14.00 saatlerinde gerçekleştirilecek oyunlar, ücretsiz olarak izlenebiliyor.

Bosch Ev Aletleri, doğa dostu teknolojilerle çevreyi korurken, tiyatronun eğlendirirken öğreten gücünden yararlanarak gelecek nesilleri bilinçlendirip, geleceği korumaya yönelik bir adım atıyor. Çevreye duyarlı nesiller yetiştirilmesine katkıda bulunmak misyonuyla 81 binden fazla çocuğa ulaşan ve Türkiye’nin her köşesine gitmeyi hedefleyen Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu La Fonten Orman Mahkemesinde adlı oyunuyla İzmir’deki ilk haftasonunda 8 – 9 Mart tarihlerinde İzmir Atatürk Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak İzmir’li minikler ve aileleriyle buluşmuştu.

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu’nun İzmir’deki ikinci durağı ise 22 – 23 Mart tarihlerinde İzmir Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi Prof. Dr. Abdullah Kızılırmak Salonu olacak. 12.00 ve 14.00 saatlerinde ücretsiz olarak sergilenecek oyunlarlara tüm İzmir halkı davetli…

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu’nun İzmir gösterimleri Nisan ayında da devam edecek… Oyun, 19 – 20 Nisan’da Güzelyalı Kültür Merkezi’nde, 26 – 27 Nisan tarihlerinde ise Akçiçek Eşrefpaşa Kültür Merkezi’nde olacak. Bütün temsiller saat 12.00 ve 14.00’da gerçekleştirilecek.

Hayvanlar, La Fonten’i yardıma çağırıyor

La Fonten Orman Mahkemesinde oyununda, insanların çevreyi koruma konusundaki özensizlikleri ve bilinçsizlikleri nedeniyle gün geçtikçe bozulan doğal döngüye dikkat çekiliyor. Her geçen gün doğadaki düzenin bozulmasından endişelenen hayvanlar, sonunda Aslan Kral’ın tavsiyesine uyarak şehre gidiyorlar ve kendilerini anlayacak tek insan olan La Fonten’den yardım istiyor. Klasik La Fonten masallarının yaratıcı bir bakışla yeniden uyarlaması olan oyunda ana fikir olarak, bugünden gerekli önlemler alınmadığı takdirde gelecekte dünyamızın ve dolayısıyla bugünün çocuklarının yaşayacakları olumsuzluklar gösteriliyor. Büyükler olarak anne babaların yaptığı hatalar yüzünden geri dönülmez bir noktaya gelmeden önce, bugünün çocukları uyarılıyor ve onlara her şeyin hala düzeltilebileceği umudu aşılanıyor.

Ücretsiz olarak 13 ili geziyor, on binlere ulaşıyor

Antalya, Akşehir, Burdur, Marmaris, Bodrum, Denizli, Aydın, Uşak ve Manisa’yı gezdikten sonra İzmir’e gelen Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu’nun İzmir’den sonraki durağı ise Kütahya. Kütahya’nın ardından Balıkesirli miniklerle buluşacak olan oyun, sezon kapanışını Çanakkale’de yapıyor. Böylece turne kapsamında, tüm illerde ücretsiz olarak sahnelendiği Eylül 2013 – Haziran 2014 sezonu boyunca toplamda 13 il gezmiş, toplam 19 hafta sonu ve 76 temsil ile on binlerce çocuk ve ailesine ulaşmış olacak.

2008’den bu yana oyunları 81 binden fazla çocuk izledi

Bosch, tüketicilerin sevdiklerini, sağlığını, emeklerini, giysilerini, yiyeceklerini, çevreyi, enerji ve su kaynaklarını korumak için çalışıyor. “Yaşam için teknoloji” sloganıyla sadece bugünü değil, geleceğimizi de iyileştiren Bosch Ev Aletleri, toplumu çevre konusunda bilinçlendirmek amacıyla gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projelerinde, tiyatronun evrensel dilini kullanarak çocuklara ulaşmaya da büyük önem veriyor. Bu anlayışla Türkiye genelinde çocuklara çevre koruma bilinci, doğa ve hayvan sevgisi aşılamayı amaçlayan Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, “Çevreci Nasreddin Hoca Kukla Oyunu” ve Sadri Alışık Kültür Merkezi işbirliğiyle hazırladığı “La Fonten Orman Mahkemesinde” oyunu ile 2008 yılından bu yana toplamda 81 binden fazla çocuğa çevre koruma bilinci aşıladı.

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu Turne Takvimi

21 – 22 – 28 – 29 Eylül Antalya

5 – 6 – 26 – 27 Ekim Akşehir

2 – 3 Kasım Burdur
16 – 17 Kasım Marmaris
30 Kasım / 1 Aralık Bodrum
5 – 16 Aralık / 11 – 12 Ocak Denizli
18 – 19 Ocak Aydın
15 – 16 Şubat Uşak
22 – 23 Şubat Manisa
8 – 9 – 22 – 23 Mart / 19 -20 -26 – 27 Nisan İzmir

10 – 11 Mayıs Kütahya

24 – 25 Mayıs Balıkesir

31 Mayıs / 1 Haziran Çanakkale

Bir Cevap Yazın