2014 – 2019 dönemine ilişkin İzmir vizyonu 5 ana stratejiden oluşuyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Aziz Kocaoğlu, 2014 – 2019 hizmet dönemine ilişkin strateji ve projelerini Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde düzenlediği toplantıyla açıkladı. – Başkan Kocaoğlu, yeni dönemde yapılacak 5 metro, 6 tramvay, 2 ayrı banliyö hattı ve devam eden projelerle birlikte İzmir’de raylı sistemin 302 km.’ye çıkarılacağını açıkladı.
– İzmir Metrosu’nda Göztepe İstasyonu’nun 25 Mart’ta hizmete gireceğini müjdeleyen Başkan Aziz Kocaoğlu, 30 Nisan’dan itibaren de Üçkuyular’a kadar olan bölümde deneme seferlerinin başlayacağını söyledi.
– Geleceğin İzmir vizyonunu çizen Başkan Kocaoğlu, yüzülebilir Körfez’den yeni iskelelerle güçlendirilen deniz ulaşımına, kent içi ulaşımı rahatlatacak karayolu geçitlerinden, yeni otoparklara kadar birçok projenin hayata geçirileceğini dile getirdi.
– Başkan Aziz Kocaoğlu, Kültür Bakanlığı’na bağlı sanat kurumlarının kapatılmasına yönelik çalışmalara da dikkat çekerek, “Devletin kademe kademe çekilmeye başladığı sanat dallarına ve sanatçılarımıza sahip çıkmayı görev addediyoruz” dedi.
– İzmir’deki yaşam biçiminin emrivaki projelerle tahrip edilmesinin önlenmesini ve İzmirlinin yaşam kalitesinin artırılmasını hedeflediklerini vurgulayan Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, “Türkiye’nin aydınlık geleceğine bir kez daha sizlerle birlikte yürüyebilmek, hayatım boyunca yaşayacağım en büyük onur olacaktır” dedi.

Bir Cevap Yazın