KSK 100. YIL MEYDANI’NA GÖRKEMLİ AÇILIŞ

IMG_7010 IMG_6757Karşıyaka Belediyesi tarafından yapılan KSK 100. Yıl Meydanı CHP eski Genel Başkanı, Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın katıldığı törenle açıldı. Görkemli törende Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak’a öven Baykal, “ Yıllar önce çok iyi bir başkan olduğunu biliyordum olacağına da inanıyordum bu inancımın gerçekleşmesinden mutluluk duyuyorum. Tam bir başkan” dedi. Gündeme ilişkin değerlendirmede de bulunan Baykal, ülkenin gerilim tuzağına çekilmeye çalışıldığına vurgu yaparak, “Ülkemizi bu ihanet tuzağında kurtarmak zorundayız. Falan parti işi değil. Son ateş çemberi budur. İnşallah bunu da aşacağız. Bunu söyleyecek güçlü yüksek bir sese ihtiyacımız var. Bu ses ancak milletin kendisi olabilir. İş millete düşmüştür” diye de ekledi.

Zübeyde Hanım Mahallesi’nde 20 bin metrekare alan üzerine yapılan, KSK Anıtı’nın da bulunduğu meydanın açılış törenine Deniz Baykal’ın yanı sıra CHP milletvekilleri Mehmet Ali Susam, Yıldıray Sapan, Osman Kaptan, Metin Lütfü Baydar, eski milletvekillerinden Mehmet Sevigen, Onur Öymen, Canan Arıtman, Bornova Belediye Başkanı Kamil Okyay Sındır, KSK Başkanı Fatih Diniz, KSK sporcuları, taraftarlar ile vatandaşlar katıldı. KSK taraftarları Başkan Cevat Durak ve Deniz Baykal alana girerken meşale yakıp “Kaf Sin Kaf” sloganları attı. Baykal’a, KSK Başkanı Fatih Diniz tarafından da, KSK forması hediye edildi.

“Başkan dediğin Böyle Olur”
Karşıyaka da bulunaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Deniz Baykal konuşmasına KSK’yi överek başladı ve “Bu alanın Karşıyaka’nın çağdaş bir meydanı olarak düzenlenen bir eser olması beni mutlu ediyor. KSK‘yi Türkiye’deki herhangi bir spor kulübü olarak düşünmedim. Kulübümüzü, sporun altında yatması gereken Türkiye sevgisini, Türkiye duygusunu, doğru bir Türkiye taassubunu gençlere aktaran çok önemli bir kazanımı olarak düşündüm” dedi.

Baykal, Belediye Başkanı Cevat Durak’a övgüsünü ise, “Başkanımızı kutluyorum, tekrar başkan olacağına da inanıyordum. Bir başkan dediğin böyle olacak. Bugün baktım bayağı bir siyasetçi de olmuş, çok güzel vurgular yapıyor. Bu işler bayrak yarışıdır. Belediye başkanları gelir görev yapar haklı olarak haksız olarak çekilir. Tartışmalar yaşanır, bu tartışmalar doğal karşılanmalıdır. Başkan, Karşıyaka tarihine imza attı, çok güzel hizmet etti. Hizmet ediyor, nokta, gerisi yok o kadar” ifadeleriyle dile getirdi.

Bir Cevap Yazın