Engelsiz Kukla Sergisi

EngelsizKukla038’nci Uluslararası İzmir Kukla Günleri kapsamında engelli çocuklar ve onların annelerinin yaptığı kuklalar büyük beğeni kazandı. Sergiye ‘Engelsiz kukla sergisi’ adı verildi.
İzmir resim Heykel Müzesi Kültürpark Galerisi’nde düzenlenen sergi açılışının ev sahipliğini bu projede büyük emekleri olan İzmir Büyükşehir belediyesi Sosyal Projeler ve engelli hizmetleri Şube Müdürü Semra Dinç, Agora Rotary Dönem başkanı Tuncer Sezgin ve İzmir Uluslararası Kukla Günleri Direktörü Selçuk Dinçer birlikte üstlendi.
Bu proje ile engelli çocuklara 12-25 Ağustos tarihleri arasında Bulgaristan’dan gelen 2, Ankara’dan gelen 1 eğitmen eşliğinde kuklaların nasıl yapılacağını gösterildi. Havagazında 15 gün süren eğitime tam katılan engellilerin yaptığı kuklalar büyük beğeni kazanırken, kendilerini oraya taşıyan annelerde kukla yaparak bu sergiye katkıda bulundular.
Düzenlenen törenle sertifikalarına kavuşan engelli çocuklar çok mutlu olduklarını belirtirken, İzmir Uluslararası Kukla Günleri Direktörü Selçuk Dinçer, kukla sanatının özellikle İzmir’de her geçen gün daha da ilgi görmeye başladığının altını çizdi ve ‘Engelli çocuklarımız bu kuklaları büyük bir başarı ile yaptı. Bizde büyük bir mutluluk duyuyoruz. Bu projeye katkıda bulunan İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Agora Rotary’ye teşekkürlerimizi sunuyorum’ dedi.
15 engelli çocuğun yaptığı kuklaların bundan sonra da çeşitli etkinliklerde sergileneceği açıklandı.

Bir Cevap Yazın