MİNİKLER KUKLA GÖSTERİSİNİ ÇOK SEVDİ

IMG_5694 IMG_5754Uluslararası İzmir Kukla Günleri kapsamında İsrailli kukla sanatçıları Karşıyaka Belediyesi organizasyonu ile Cumhuriyet Mahallesi Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde gösteriye çıktı. Ücretsiz gösteride salonu dolduran minikler, kukla oyununu ilgiyle izleyip kahkahalara boğuldu.

Koom-Koom Teatre’nin “Uzun, kısa ve eğri” isimli gösteride, sanatçıların performansı alkış topladı. Kukla gösterisi ipler, halatlar ve kurdeleler üzerineydi. Onlarla oyunlar oynayan, koşan ve hatta dans eden sanatçılar, tehlikeli hareketlerin de olumsuzluklarını gösterdi. Çocuk izleyicileri eğlendirirken düşünmeye de teşvik eden gösteri, canlı akordeon eşliğinde sunuldu. Yurt dışından gelen sanatçıları ücretsiz izleme imkanı bulan çocuklar gösteriden oldukça mutlu ayrıldı.

Karşıyaka Belediyesi sponsorluğunda 19 Mart 2014 Çarşamba günü saat 20.00’de Arjantin Valeria Guglietti’nin “ elele” gösterisi Ahmet Priştina Kültür Merkezi’nde, 20 Mart 2014 Perşembe günü saat 14.00’te ise Bulgaristan State Puppet Theatre’nin “Allegro Vivace” gösterisi gerçekleşecek.

Bir Cevap Yazın