“KİŞİSEL İHTİRASLARIN BEDELİ İZMİR’E ÖDETİLMEMELİ”

IMG_3395 IMG_3592Karşıyaka’nın en keyifli mekanlarından biri haline gelen Girne Kültür Parkı’nın açılışında, Belediye Başkanı Cevat Durak’tan anlamlı mesajlar geldi. Yerel seçim sürecini değerlendiren Başkan Durak, partisinin İzmir’deki yönetim kademelerine seslenerek, “Beklentimiz bu arkadaşların, akıllarını başlarına alıp, 31 Mart sabahı, 30’da 30 yapmaları, oy oranını yüzde 60’ın altına düşürmemeleridir. Ülkemizin içinden geçmekte olduğu süreçte bunun altında bir sonuç da, kabul edilemez. Kişisel ihtirasların bedeli İzmirlilere ödetilmemelidir” dedi.

37 yıllık gerçek bir CHP’li olarak, içinden geçilmekte olan süreçte bu sorumlulukla hareket ettiğinin altını çizen Başkan Durak, “Önümüzdeki yerel seçim partimize tarihi bir sorumluluk yüklemektedir. Ve bu sorumluluğu fazlasıyla taşıyan kentte, İzmir’dir. Cumhuriyet Halk Partisi’nin idealleri, İzmir’in beklentileri; bizlerin, şahsi beklentilerinin çok ötesindedir” dedi.

Partinin genel siyasetinde “kimseyi ötekileştirmeyeceğiz” söylemlerinin kullanıldığı bu dönemde, Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Örgütü’nün, yönetim kademelerinden, ciddiyetten uzak, “Devir benim devrim” seslerinin yükseliyor olmasının kendisini üzdüğünü söyleyen Başkan Durak, “Cumhuriyet Halk Partisi kültürüne yakışmayan, bu davranışları, üzülerek izliyoruz. Bu partiye emek vermiş, hizmet etmiş, başarıyla temsil etmiş insanları, “sıralarını bekleyecekler. Şimdi benim dediğim olacak” diye, bir kenara itelemeye çalışmak, bir adım öteye gidip, deklare etmek, partiye yapılmış en büyük haksızlıktır, ihanettir” diye de ekledi.

“İzmir’i arzularına göre şekillendirenler, Aziz Nesin hikayelerine taş çıkartacak derecede, traji-komik bir sürece imza atmıştır” diyen Başkan Durak, “Tek dileğimiz, İzmirlilerin, süreci kısa süreli bir travma olarak görüp, bu manzarayı sandığa yansıtmamalarıdır. Karşıyaka’dan kimsenin kuşkusu olmasın. Aydınlık yüzlü insanların yaşadığı bu kent Cumhuriyet Halk Partisi’nin kalesi olarak kalmaya devam edecektir. Beklentimiz ise, bu arkadaşların, akıllarını başlarına alıp, 31 Mart sabahı 30’da 30 yapmaları ve oy oranını yüzde 60’ın altına düşürmemeleridir. Ülkemizin içinden geçmekte olduğu süreçte, İzmir’de bunun altında bir sonuç da kabul edilemez. Aksi takdirde, üzülen yalnızca onlar olmayacak. Hepimiz üzüleceğiz. Kişisel ihtirasların bedeli İzmirlilere ödetilmemelidir” çağrısında da bulundu.

Bir Cevap Yazın