Bob Dylan “30th Anniversary Concert Celebration” müzikseverler ile buluştu!

Blu-ray CoverEfsanevi müzisyen Bob Dylan’ın 30. Sanat yılı şerefine 16 Ekim 1992 tarihinde New York, Madison Square Garden’da sanatçı dostlarıyla verdiği unutulmaz konser, şimdi 2 CD ve Bluray formatında müzik marketlerde!

İlk versiyonundan farklı olarak daha önce yayınlanmamış performans ve soundcheck kayıtlarını da içeren albüm, Stevie Wonder, Lou Reed, Tracy Chapman, Johnny Cash, Sinead O’Connor, Neil Young, Eric Clapton, George Harrison gibi müzik tarihinin efsane isimleriyle adeta yıldızlar geçidi..

Son olarak 2012 yılında büyük ses getiren “Tempest” albümünü yayınlayan efsane müzisyen Bob Dylan’ın 1992 senesinde Madison Square Garden’da verdiği unutulmaz konser, daha önce yayınlanmamış performanslar ve soundcheck kayıtları ile müzikseverlerle buluşuyor. Bluray versiyonuyla ilk kez görüntü kayıtlarını da gün ışığına çıkaran albüm, ayrıca sahne arkası görüntüleri, röportajlar ve ünlü pop müzik tarihçisi Bill Flanagan’ın notlarını da içeriyor.

Bob Dylan hayranları bu albümde Sinead O’Connor yorumuyla “I Believe in You” ve Eric Clapton yorumuyla “Don’t Think Twice, It’s Alright” isimli Dylan şarkılarını ilk kez dinleme fırsatı bulacak. Ayrıca, Johnny Cash ve June Carter Cash, Lou Reed, The Clancy Brothers, Richie Havens, Johnny Winter, Roger McGuinn, Tom Petty & the Heartbreakers, Stevie Wonder, Willie Nelson, Kris Kristofferson, Neil Young, Eric Clapton, Ron Wood, Chrissie Hynde, The O’Jays, Eddie Vedder, Sinéad O’Connor, Tracy Chapman, George Harrison gibi usta isimler, Bob Dylan’ın 30. Sanat yılı şerefine sanatçının unutulmaz eserlerini seslendiriyor. Bu unutulmaz konser; efsane isimlerin Dylan şarkılarını seslendirdiği 4 saatlik performansı ve 18.000’den fazla bilet satışı ile müzik tarihinin en önemli olaylarından biri olarak görülüyor.

Bir Cevap Yazın