Türkiye’nin en yeni eğlence konsepti Hayal Kahvesi Shining Stars, ikinci turnesinde Che Sudaka’yı ağırlıyor.

Dünyanın eğlencesini Türkiye’yle, 22 yıldır eğlencenin adresi Hayal Kahvesi sahnelerinde buluşturan Hayal Kahvesi Shining Stars, festival coşkusunu kulüplere taşıyor.

Hayal Kahvesi Shining Stars’ın ilk ayağında Türkiye’nin farklı bölgelerindeki yedi şehirde sahne alan Dubioza Kolektiv’in Balkan esintileri, yerini Latin ateşine bırakıyor. Bursa, İzmir, Adana, Gaziantep ve Mersin’deki Hayal Kahvesi sahneleri 27 Şubat – 5 Mart arasında İspanya’da ikamet eden Altı Güney Amerikalı sanatçının kurduğu Che Sudaka ile renkleniyor.

“Ülkenin derinliklerine inmek için fırsat”
Geleneksel Güney Amerika ve İspanyol müziğini ska, reggae ve rock ile birleştiren Che Sudaka hareketli, eğlenceli ve çılgın sahne performanslarıyla tanınıyor. Sekiz yılda 20’den fazla ülkede 1000’e yakın konser veren Che Sudaka’nın altı stüdyo albümü bulunuyor. Dünya müziğinin etkin isimlerinden Manu Chao ile de ortak çalışmalar yapan topluluk, 2010 yılında İspanya’nın en iyi Dünya Müziği yapan grubu seçildi.

Yaptıkları müzik kadar sözlerinin de çok önemli olduğunu ifade eden grup üyeleri daha önceki gelişlerinde İstanbul’un çokkültürlülüğünden ve konukseverliğinden etkilendiklerini ve kitlenin Güney Amerika ile benzerliklerini vurguluyorlar. Türkiye’nin diğer şehirlerinde performanslarını sergileyecekleri Hayal Kahvesi Shining Stars’ı ise “kültürel açıdan çok zengin olan bu ülkenin derinliklerine inmek için inanılmaz bir fırsat” olarak değerlendiriyorlar.

Che Sudaka Türkiye Turnesi
27 Şubat Perşembe, İzmir Hayal Kahvesi Performans
28 Şubat Cuma, Bursa Hayal Kahvesi
3 Mart Pazartesi, Gaziantep Hayal Kahvesi
4 Mart Salı, Adana Hayal Kahvesi
5 Mart Çarşamba, Mersin Hayal Kahvesi

Bir Cevap Yazın