Dean Martin’in en sevilen şarkılarından oluşan “The Very Best of Dean Martin” albümü müzik marketlerde!

Cover50 milyonu aşan albüm satışı, gişe rekorları kıran filmler ve “Hayat Boyu Başarı” ödülü dahil pek çok ödülü müzikal kariyerine sığdıran Dean Martin, 20. yy’ın en büyük film ve sahne yıldızıydı. Efsanenin en sevilen şarkılarının yer aldığı arşivlik “The Very Best of Dean Martin” şimdi müzik severlerle buluşuyor!

21 yaşındayken Sammy Watkins tarafından keşfedilen Dean Martin, müzikal kariyerine ilk olarak 1943 yılında New York’taki Rio Bamba Room’da sahne alarak başladı. 10 yıl boyunca Jerry Lewis ile “The Martin and Lewis Show”u hazırlayan Martin, kariyerlerine aynı zamanda 16 film sığdırdı. Bu birliktelikten sonra solo kariyerine odaklanan Dean Martin, 1958 yılında film endüstrisine atıldı ve başarısını sinema sektöründe de devam ettirdi. Sanatçı büyük yankı uyandıran “Young Lions” filminden sonra 35 sinema yapımında daha yer aldı ve söylediği tüm şarkılar ölene kadar liste başı oldu.

“The Very Best of Dean Martin”, kataloğun en sevilen ve –aradan 500 ya da 50 yıl geçse dahi- dün yazılmış gibi dinlenen 17 adet şarkısından oluşuyor. “Everybody Loves Somebody”, “You’re Nobody Till Somebody Loves You”, “Houston”, “Every Minute, Every Hour” ve “Send Me The Pillow You Dream On” gibi sevilen şarkıların yer aldığı albüm, dinleyenlere muhteşem bir müzikal yolculuk vadediyor.

Bir Cevap Yazın