İşbirliğinin En güzel örneği: Allegra Konseri

ECEV ve U.R. 2440’ncı Bölge Federasyonuna bağlı Bostanlı, Karşıyaka, Balçova, Karabağlar Çalıkuşu, Çakabey, Bornova, 9 Eylül, Ege, Göztepe, İzmir ve Kordon Rotary Kulüpleri işbirliğiyle Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi Yunus Emre Salonu’nda Orkestra Allegra Konseri düzenlendi.
Rotaryenler adına konuşan Bostanlı Rotary Kulübü Başkanı Berkay Eskinazi Bu yıl ki Rotary ile yaşamları değiştirelim sloganı çerçevesinde bir araya gelerek EÇEV’in bu projesi içinde yer aldıklarını söyledi.
Eskinazi, “Çocuklarımızın ve gençlerimizini gelişimine, eğitimlerine yönelik hayata geçirdikleri birbirinden değerli projeleri için EÇEV’i tebrik ediyoruz. Her zaman yanlarında olacağız. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Ey Yükselen yeni nesil, geleceğimi sizindir’ sözleriyle anlattığı gibi yarınlarımızı emanet ettiğimiz geçlerimizin eğitimine bir nebze dolsa destek olmaktan duyuyoruz” dedi.
Ege Çağdaş Eğitim Vakfı Başkanı Berrin Ertürk, EÇEV ile 18 yıl önce Burs vererek tanıştıklarını ve 3 yıldır ise EÇEV’in başkanlığını yürüttüğünü söyledi. Emek verdiğimiz cumhuriyetimize sahip çıkmanın en akılcı yolunun cumhuriyeti özümsemiş ona layık nesiller yetiştirmekten geçtiğinin bilincinde olan EÇEV ile kabul görürlüğü sadece ülkemizde değil olanakları yurt dışına uzanan rotary işbirliğiyle gerçekleştirilen projeler akıllarda kalıcıları ve en keyiflileri olduğunu söyledi.
Ertürk, “Bu yıl Alsancak Rotary sponsorluğunda Alsancak Rotaract koçluğunda çocuklarımız bilim kahramanı olmaya hazırlanıyor. varoş bölgelerimizde bulunan İki Eğitim Merkezimizin etrafında yaşayan çocuklar bilimin yaratıcı, eğlenceli yüzüyle tanışacaklar, bilimin korkulacak ve zor olmadığını görecekler ve kimbilir belki aralarında yaşamını bu yönde geliştirecek olanlar çıkacak. Tıpçı EÇEV bursiyeri Mordoğanlı bir balıkçının oğlu gibi eğitimini tamamlayıp önemli bir orkestranın şefi olması, tıpkı bir kısa film denemesinde bir bursiyerimizin bir yurt dışı yarışmasında ödül alarak başlayan film macerası gibi” diyerek destek verenlere, yanlarında olanlara teşekkür etti ve teşekkür belgelerini dağıttı.
Orkestra Allegra, Carmina ile başlayan konserin birinci bölümünde Nella fantasia, Manha de carnaval, Habanera, Czardas, Chitarra romana, La vida es un carnaval, Save the last dance, Isabel, Potpuri (Sous le ciel, amapola, torero) seslendirdi.
Cielito lindo ile başladığı ikinci bölümde ise L’ultima canzone (Keman piano şan), Lily, Amigos para siempre (Beril Aydın), Memory, Notte di luce, Granada, La spagnola, Venus, Funiculi, Nessun dorma sundu. Seyircinin ısrarıyla tekrar sahneye gelen orkestra finali İzmir’in Dağlarında ve Onuncu Yıl Marşı ile yaptı.

Bir Cevap Yazın