Bahçeşehir’in ilk mezunları

İki yıl önce İzmir’de açılan Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’ne bağlı Yüksek Lisans Programları ilk mezunlarını verdi. 29’u Sosyal Bilimler Enstitüsü Genel İşletmecilik (MBA), 10’u Reklamcılık ve Marka İletişim Yönetimi ve Pazarlama İletişimi ve Halkla İlişkiler Yüksek Lisans Programları’ndan mezun olan 39 mezun cübbesini giydi, diplomasını aldı ve kep attı.
Bahçeşehir Koleji Salonu’nda gerçekleşen mezuniyet törenine Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şenay Yalçın, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Güngör, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necip Çakır, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Yard. Doc. Dr. Burak Küntay, öğretim üyeleri, öğrenciler ve velileri katıldı.
Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Yard. Doc. Dr. Burak Küntay, İzmir’de Yüksek Lisans Programlarının açılış öyküsünü anlatarak programların İzmir’e açılmasında emeği geçenlere, öğrencilerin anne- babalarına, eşleri ve çocuklarına teşekkür etti.
Öğrencilere de hitap eden Küntay, onların özel sektör de ve devlette görev yaptıklarını ve gerçekte hayatın içinde oldukları gerçeğine değinerek, “Hedeflerinizin yüzde 30’luk kısmının Bahçeşehir Üniversitesi hocalarımızla zenginleştirdiğimiz sizleri daha fazla donatmaya çalıştık ama işin yüzde 70 size düşüyor. 3 hafta önce Esra Çek adlı öğrencimiz eğitiminin 2 haftalık süresini Slikon Vadisi’nde Twitter’den Yaho’ya, Facebook’a, Google’ye, HP’ye bir çok firmanın üst düzey yöneticisinden eğitim aldı. Sevgili öğrenciler, asıl yüzde 70’lik kısm bundan sonra başlıyor. 4×4 lük lisansınız var. Sektörün içindesiniz. Bu dünyada sizi öne çıkaracak, fark attıracak olmazsa olmaz iki nüveye ihtiyacınız var. 1’ncisi Ulusal ve Uluslararası netvork. 2’ncisi globalleşmiş dünyada yaşayabilme kabiliyeti . Asıl mesele bundan sonra Bahçeşehir netvorkünün içersinde her girdiğimiz işte, devam ettiğimiz süreçte kendinizi büyük ailenin ferdi olarak nasıl geliştireceğiniz ve bizim size sunacağımız imkanlarla daha ileriye nasıl gideceğiniz. Ülkenin tamamında ne yapmanız gerekiyor dünyada mücadele etmeyi öğreneceksiniz. Dünyanın her yerinde kendinizi daha geliştirebilmek için kapılarımız sizlere sonuna kadar açık olacak. Yolunuz açık olsun” dedi.

Bir Cevap Yazın