İyi ki doğdun İZMİR!

s755362 s37763İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Doğal Yaşam Parkı’nın gözdesi yavru fil İzmir, 3 yaşına girdi. İzmir’in doğum günü kutlamasına yaklaşık 50 bin İzmirli katıldı.

Türkiye’de doğan ilk fil olarak tarihe geçen yavru fil ‘İzmir’, Doğal Yaşam Parkı’nda düzenlenen doğum günü partisiyle 3 yaşına girdi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun da katıldığı, renkli görüntülere sahne olan partiye, İzmirli çocuklar ve aileleri ilgi gösterdi. Yavru filin “eğlenceli ve şakacı” haliyle İzmirli çocukların simgesi olduğunu söyleyen Başkan Aziz Kocaoğlu, İzmir’in doğum günü pastasını çocuklarla birlikte kesti. 110 kilo olarak dünyaya gelen, şu anda yaklaşık 1300 kiloya ulaşan yavru fil İzmir’in doğum günü kutlamasına katılan çocuklar, yavru fil ve annesinin yaşam alanına meyvelerle 3 rakamını yazdı.

50 bin kişi kutladı
Eğlenceli animasyon gösterileri ve müzik dinletileriyle şenlik havasına dönüşen kutlamalara katılmak için yaklaşık 50 bin İzmirli, İzmir Doğal Yaşam Parkı’na akın etti. Partiye katılmak için gelen çocuklar ve ailelerinden giriş ücreti alınmadı. Partiye katılan çocuklara özel olarak hazırlanan yaş günü tişörtleri, kurabiye ve pasta ikram edildi.

Bir Cevap Yazın