“VENÜS VE ADONİS” YENİDEN KARŞIYAKA OPERA’DA

IMG_0077 IMG_0128Modern bale gösterimi olan “Venüs Adonis” yoğun talep üzerine yeni sezonda yeniden Karşıyaka Belediyesi Opera ve Tiyatro Sahnesi’nde sanatseverlerle buluşuyor. Karşıyaka Belediyesi olanakları ile hazırlanıp dünyaca ünlü sanatçımız Fazıl Say’ın müzikleri ile geçtiğimiz sezon ilk kez izleyicileriyle buluşan gösterim 31 Ocak 2014 Cuma ve 1 Şubat 2014 Cumartesi günleri yenilenmiş haliyle sevenlerin karşısına çıkacak.

“Venüs ve Adonis”in müzikleri Fazıl Say’a, koreografisi ise Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuarı Bale Ana sanat Dalı Başkanı koreograf Seda Ayvazoğlu’na, Multimedya Sahne Tasarımı ise Eskişehir Anadolu Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü mezunu İsmail Anıl Güzeliş’e ait.

Bu özel gösteride, İzmir Devlet Opera ve Balesi sanatçılarından; Venüs’te (Güzellik Tanrıçası) Çisil Soyöz, Adonis’te (Av Tanrısı) Bora Acar Zongür, Mars’ta (Savaş Tanrısı) Cihan Genek, Vulcan’da (Ateş Tanrısı) Gökhan Bucuga, Kral Kinyras’da (Kıbrıs Kralı) Kerem Özcan, Smyrna’da (Kral Kinyras’ın kızı) Ayça Erdem, Zeus’ta (Tanrıların Kralı) Fırat Neziroğlu’nu izleyeceğiz. Ayrıca toplu danslarda Karşıyaka Modern Dans Laboratuvarı dansçıları da yer alacak.

Mitolojik öykünün adımlara aktarılmış halinin muhteşem büyüsüne tanıklık için, etkinlik davetiyeleri Karşıyaka Belediyesi ve Karşıyaka Opera ve Tiyatro Sahnesinden sağlanabilir. (Tel. 330 64 04)

Bir Cevap Yazın