İTO 128 yaşında

İzmir Ticaret Odası, kuruluşunun 128’nci yılını Swissotel Büyük Efes’te düzenlenen gece ile kutladı. Geceye İTO Meclis Üyeleri ve eşleri ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu, İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli katıldı. Gecede İzmir Devlet Opera ve Balesi sahne aldı.

Gecede meclis üyeliğinde 32, Yönetim Kurulu Başkanlığı’nda 22 yılı doldurarak en uzun süre başkanlık yapan kişi olarak İTO tarihine geçen İTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş’a plaketini İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu verdi.

İTO üyelerine sonsuz sağlık ve esenlik dileyen Kocaoğlu, “daha önce ben de İTO’nun mensubuydum. Şimdi iki oğlum oda mensubu. Ekrem Abi’yi de bugüne kadar yaptığı başarılı çalışmalardan dolayı kutluyorum” dedi. Demirtaş da İTO’nun 128 yıllık geçmişi ile geleneklerine bağlı, geleceğe bakan, yön veren, kenti için çalışan, deniz feneri gibi ışık tutan bir kuruluş olduğunu söyledi. Demirtaş, “Kuruluşumuz gücünü 76 bin üyesinden alıyor. Demokratik biçimde çok sayıda katılımla oluşan meslek komiteleri ve oradan seçilen meclis üyeleri ve sonucunda seçilen bizler. Neden başarılıyız? Çünkü geçmişi kucaklıyoruz. Geleceğimizin ne olacağını her zaman planlamaya çalışıyoruz. İTO mensubu olmanın gururu içinde birlikteyiz. Yönetim kurulum adına hepinize sağlık ve mutluluk dolu yeni bir yıl diliyorum. İnşallah sağlık içinde İTO’nun 129. yılında da birlikte oluruz” diye konuştu.

Gecede düzenlenen törende yönetim kurulu üyeliğinde 16 yılı dolduran İTO Başkan Yardımcısı Akın Kazançoğlu, meclis üyeliğinde 12 yılı dolduran Selami Özpoyraz, Ali Haydar Erdem, Erdal Seferbay, 8 yılı dolduran Bedri Artut, 4 yılı dolduran Ufuk Kazancı, Süleyman Avinca, Erdal Doğan’a plaket verildi. Plaket töreninin ardında Ekrem Demirtaş İzmir Ekonomi Üniversitesi Öğrencilerinin sergilediği zeybek oyunlarına katıldı vesalonu dolduranlar tarafından coşkuyla alkışlandı. 128’nci yıl pastasını Başkan Demirtaş ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Başkan Kocaoğlu ve CHP Milletvekili Moroğlu birlikte kesti.

Bir Cevap Yazın