KARŞIYAKA’DAN MUMCU’YA “SAYGI DURUŞU”

IMG_8825 IMG_8908Katledilişinin 21. yıldönümünde Karşıyakalılar Uğur Mumcu’yu özel bir etkinlikte andı. Karşıyaka Belediyesi tarafından Karşıyaka Vapur İskelesi’nin yanındaki alanda hazırlanan “saygı Köşesi”ni 3 gün boyunca ziyaret eden binlerce Karşıyakalı, özlemlerini alanda açılan “Anı Defteri”nde dile getirirken, #ugurlarolsun hashtag’i ile sosyal medyada da sesini tüm Türkiye’ye duyurdu.

Karşıyaka Belediyesi’nin “Uğur Mumcu ve Cumhuriyet Şehitlerini Anma” etkinliği 22-23-24 Ocak tarihlerinde Karşıyaka Vapur İskelesi yanındaki özel hazırlanan alanda gerçekleşti. Soğuk Heykel Atölyesi’nin, Mumcu suikastinin canlandırıldığı özel performansı ile yer aldığı alan açılan “Anı Defteri”ne binlerce kişi mesajlarını bıraktı. Alanda çektikleri fotoğrafları #ugurlarolsun hashtag’i ile paylaşan Karşıyakalılar, duygularını sosyal medyaya da taşıdı.

Karşıyaka Belediyesi tarafından düzenlenen “Saygı Köşesi”ni ziyaret eden Belediye Başkanı Cevat Durak da, attığı tweet ile duygularını #ugurlarolsun hashtag’i ile sosyal medyadan da paylaştı. Başkan Durak “Yolunuz yolumuz, mücadeleniz mücadelemizdir” diye yazdı.

Başkan Durak, açılan “Anı Defteri”ne ise, “Sevgili Uğur Mumcu, yokluğunuzun üzerinden, tam 21 yıl geçti… Vurdular, parçaladılar sizi; ama güçleri yok etmeye yetmedi. Her bir parçanızdan milyonlarca filiz yeşerdi. Bugün o filizler, meydanlarda karanlığa doğru haykırıyorlar: “AYDINLIK BİZİZ” diye… Ruhunuz şad, yolunuz ışık olsun” diye yazdı.

Bir Cevap Yazın