Köylüye müjdeyi Seferihisar’da verdi

s537456Seferihisar’ı ziyaret eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, köylülere yönelik “devrim niteliğinde” bir çalışmanın müjdesini verdi. İsimleri belli olduktan sonra tüm ilçe belediye başkan adayları ile bir araya gelerek köylüler için ‘özel bir deklarasyon’ imzalayacaklarını açıklayan Başkan Kocaoğlu, “Köy tüzel kişiliklerinin, beldesi kapanan beldelerin mallarının tamamını, bugüne kadar bu malları kim kullanıyorsa, kim hayvan otlatıyorsa, kim ekip biçiyorsa, yine o insanlar kullanacak ve kullanmaya devam edecek. Bugüne kadar atadan babadan kullandığı; tapu şunun bunun olmuş, şuraya devredilmiş kimseyi, hiç birimizi ilgilendirmiyor” dedi.

Seferihisar’da temaslarda bulunan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, hem bölgede yapılan işleri inceledi hem de vatandaşların talep ve önerilerini dinledi. İlk olarak 4.85 milyon liralık yatırımla ıslah edilen Karakoç Deresi’ndeki çalışmaları yerinde gören Başkan Kocaoğlu’na Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer ile İZSU Genel Müdürü Ahmet Alpaslan eşlik etti. Soyer, 1.8 kilometrelik Karakoç Deresi’ndeki ıslah çalışmalarının daha ilk yağışta etkisini gösterdiğini ve bölgeyi sel baskını tehdidinden kurtardığını söyledi.
İlçe girişinden itibaren aracından inerek esnafı tek tek selamlamayı tercih eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, Seferihisar Belediyesi tarafından restore edilen Zenşiye Güler Konağı Kent Belleği ve Anı Evi’ni gezdikten sonra Dutlaraltı Kahvesi’nde vatandaşlarla buluştu. Başkan’ın bu buluşmasına İl Genel Meclisi Başkanı Serdar Değirmenci de eşlik etti.

Bir Cevap Yazın