İNGİLİZ VE İTALYAN ASILLI DÜNYACA ÜNLÜ SANATÇI THOMAS FRONTINI GAMA ART GALLERY’ DE!

Tüm çağdaş sanat oluşumlarının sergilerine ev sahipliği yapan Gama Art Gallery, bu kez İngiliz ve İtalyan asıllı dünyaca ünlü ressam Thomas FRONTINI’nin Designed Heaven (Tasarlanmış Cennet) isimli kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor.

Thomas Frontini’ nin paletinden tuvaline dökülen yumuşak renklerle kurulu ‘’Tasarlanmış Cennet’’ isimli kişisel sergisi Gama Gallery’nin organizasyonu ile Türkiye’ye geliyor.

Frontini’ nin tasarladığı şiddete, güce, yükümlülüklere, şükran duymaya, özleme, sonlu görüntüye, arzuya ve hırsa bir çocuk masumiyetiyle bakacak, onun katman katman tasarladığı bulmacanın içinde küçük bir çocuk edasıyla dolaşacaksınız.

Sanatçının cennetinde dolaşırken, dijital hayatın bombardımanı kameraların içinde terk edilmiş bir kuş kafesine, minnet duygusunun simgesi bir sunak ağacına, turuncu bir tapınağa, tek başına yaşayan bir keşişe, en çok da uzun, çok uzun hiç bitmeyecekmiş gibi fakat tamamiyle yalnız bir yaşam alanına rastlanacak. Çiçeklerle, ağaçlarla, hayvanlarla ve yalnızlık alegorileriyle örülü bir alan ‘’Tasarlanmış Cennet ‘’…

Şule Altıntaş’ın yönetmenliğini yaptığı Thomas FRONTINI’nin Tasarlanmış Cennet adlı kişisel sergisini, 7 Ocak’tan 15 Mart’a kadar, Pazar – pazartesi günleri hariç her gün 11:00- 18:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz!

Bir Cevap Yazın