GAZETECİ TUFAN AKSOY’UN ADI PARKTA YAŞAYCAK

IMG_7822 IMG_7654Karşıyakalılar 10 gün içinde ikinci parkına kavuştu. Yalı Mahallesi’nde yaptırılan ve merhum gazeteci Tufan Aksoy’un adının verildiği parkın açılışında konuşan Belediye Başkanı Cevat Durak, “Vefanın adı artık Karşıyaka olmuştur” dedi. CHP İzmir milletvekili Mustafa Moroğlu ise, iktidar partisine gönderme yaparak, “Başkan, bulduğun her yere park yaparak, iktidara karşı ayıp ediyorsun, ama halka karşı iyi yapıyorsun” diye konuştu.

Karşıyaka Belediyesi tarafından Yalı Mahallesi’nde yaptırılan Tufan Aksoy Parkı’nın açılışına, CHP İzmir milletvekili Mustafa Moroğlu’nun yanı sıra, Urla Belediye Başkanı Selçuk Karaosmanoğlu, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atilla Sertel, merhum Tufan Aksoy’un çocukları Kerem ve Can Aksoy, kız kardeşi Mükafat Karakaplan, 6 yaşındaki torunu Duru Aksoy, diğer aile üyeleri ve yakınları, çok sayıda gazeteci dostu, Bayraklı Belediyesi Koordinatörü Necat Yılmaz ve Karşıyakalılar katıldı.

Tufan Aksoy’un ölüm yıldönümü olan 9 Eylül tarihine büstünü de yetiştirip parka koyacaklarını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, “Vefanın adı artık Karşıyaka oldu. Bizler, sadece, Karşıyaka’nın bu duyarlılıklarının somutlaşmasında birer aracıyız. Onların, seslerinin, bu kentin dört bir yanında yankı bulmasını sağlamaya çalışıyoruz. Hayata geçirdiğimiz her bir projenin, parkın, meydanın, anıtın adını seçerken, bir sokağa isim verirken, Karşıyaka’ya yakışanı yapmaya çalışıyoruz. Bugün açacağımız bu park da, çok özel bir insanın adını taşıyor.
Tufan Aksoy’u yakından tanıyanlar onun zarafetini, devrimci kişiliğini bilir. Kaleminin gücünü adaletten yana kullanmıştır. Karşıyakalılar seni hiç unutmayacak, ışıklı yolun tüm Türkiye’yi aydınlatsın” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın